জুলাই , ২০২২, মাহিলী ৰাশিফল । জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই মাহটি - July, 2022 - Monthly Horoscope in assamese -

 জুলাই , ২০২২, মাহিলী ৰাশিফল । জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই মাহটি - July, 2022 - Monthly Horoscope in assamese -



জুলাই , ২০২২ৰ বাবে মেষ ৰাশিফল ​​- Mesh rashi Prediction  July, 2022 

জুলাই মাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা দ্বিতীয় সপ্তাহলৈ মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ। ইয়াৰ সময়ছোৱাত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছু শুভ তথ্য লাভ কৰা হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি থকা লোকসকলে লাভ কৰিব পাৰে আকাংক্ষিত সুযোগ। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলৰ বাবেও এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ঘৰত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সহায় আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহায় থাকিব। আপুনি আকাংক্ষিত প্ৰমোচন বা ট্ৰেন্সফাৰ লাভ কৰিব পাৰিব। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। আপোনজনৰ সৈতে এক সাক্ষাৎ কৰাৰ লগতে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে এক সুখৰ সময় পাৰ কৰা হ’ব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি শুভকামনা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ চেষ্টা কৰি আছিল, তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায় বা চাকৰি কৰা সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা লাভ হ’ব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে এই সময়ছোৱাত উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। কিন্তু এই সময়ছোৱাত আপুনি খং আৰু অহংকাৰৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ সুনামও কমি যাব পাৰে আৰু প্ৰিয় মানুহবোৰ হেৰাই যাব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ ওপৰত বহুত কামৰ হেঁচা পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ গোপন শত্ৰু আৰু বিৰোধী সক্ৰিয় হৈ উঠিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হওক আৰু বুদ্ধিমানৰূপে ধন খৰচ কৰক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব।  বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। 

জুলাই , ২০২২ ৰ বাবে বৃষ ৰাশিফল ​​- Brish rashi Prediction  July, 2022

বৃষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত জুলাই মাহৰ আৰম্ভণিৰ দিনটো পৰিয়ালৰ লগত জড়িত দায়িত্ব আৰু অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ কৰি পাৰ হ’ব। এজন ভাল বন্ধু বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰি। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ মনোযোগ পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ আৰু সম্পৰ্ক উন্নত কৰাত হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবেও এই সময় শুভ আৰু সফল হ’বলৈ গৈ আছে। বিশেষকৈ বিপণন, কমিছন আদিত কাম কৰা লোকসকলৰ বাবে ই অতি শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে আপুনি এটা ভাল সুযোগ পাব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলেও কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত অভিভাৱকসকলে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। মাহৰ তৃতীয় সপ্তাহৰ তৃতীয় সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা ভাগ্যৰ সমৰ্থন অলপ কম হোৱা দেখিবলৈ পাব। ইয়াৰ সময়ত নিয়োজিত লোকসকলে অবাঞ্চিত বা অতিৰিক্ত কামৰ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে বজাৰত উত্থান-পতন দেখিবলৈ পাব। অৱশ্যে নিজৰ বিবেকেৰে এনে পৰিস্থিতি সহজেই অতিক্ৰম কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঘৰৰ আৰু বাহিৰৰ মানুহৰ পৰা আশা কৰা ধৰণৰ সহায় লাভ কৰিব নোৱাৰিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ দুখী হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই মাহটো আপোনাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। কাৰোবাৰ সন্মুখত যদি আপোনাৰ মৰম প্ৰকাশ কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ বস্তু হওক। কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনি কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকা লোকসকলে প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল টিউনিং লাভ কৰিব। কঠিন সময়ত পত্নীয়ে পাব সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন। 


জুলাই , ২০২২ ৰ মিথুন ৰাশিফল ​​- Mithun rashi Prediction  July, 2022

মিথুন ৰাশিৰ মানুহে জুলাই মাহত বহুত সময়, সম্পৰ্ক আৰু ধন ব্যৱস্থাপনা কৰিব লাগিব। যদি আপুনি এই কামটো কৰাত সফল হয়, তেন্তে আপুনি মাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিজেই ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ পাব। বিগত সময়ত যিকোনো আঁচনিত কৰা বিনিয়োগে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। এজন ভাল বন্ধু বা কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আগুৱাই নিয়াৰ এক সুন্দৰ সুযোগ লাভ কৰিব। নিবনুৱা লোকে পাব কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত ক’ৰবাৰ পৰা হঠাতে আৰ্থিক লাভ হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। কিন্তু স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কিছুমান সমস্যাই এই সময়ত আপোনাৰ অগ্ৰগতিত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ আবিৰ্ভাৱ হ’লে চিকিৎসালয়লৈ যাব লাগিব। বিশেষকৈ হাড়ৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। এই সময়ত বাহনখন সাৱধানে চলাওক। ইয়াৰ সময়ত কৰ্মক্ষেত্ৰত যিকোনো ধৰণৰ অসাৱধানতা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। অন্যথা আপুনি আপোনাৰ চিনিয়ৰৰ খংৰ বলি হ’ব পাৰে। মাহৰ মাজভাগত আপুনি চৰকাৰ সম্পৰ্কীয় বিভাগ বা আঁচনি আদিৰ পৰা উপকৃত হ’ব পাৰে। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব পাৰে। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি পাব। ভাল বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণ কৰা হ’ব। জুলাই মাহৰ শেষৰ ফালে বিভ্ৰান্তিৰ অৱস্থাত বা আৱেগে বোৱাই নিয়াত আপুনি হয়তো ভুল সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰি মানুহক একেলগে খোজ কাঢ়িব লাগে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মনটো হয়তো শিশুটিৰ ফালৰ বাবে অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব। যাৰ বাবে আপুনি হয়তো পিছত অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হ’ব। ইয়াৰ সময়ত খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰি মানুহক একেলগে খোজ কাঢ়িব লাগে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মনটো হয়তো শিশুটিৰ ফালৰ বাবে অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব।


জুলাই , ২০২২ কৰ্কট ৰাশিফল ​​- Karkat rashi Prediction  July, 2022

জুলাই মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত কৰ্কট ৰাশিৰ ৰাইজে ধন আৰু স্বাস্থ্য দুয়োটা দিশতে যথেষ্ট গুৰুত্ব দিব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে টকা-পইচা পৰিচালনা কৰিব লাগিব, নহ’লে বাজেটত বিঘিনি হ’ব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে কৰা অতিৰিক্ততা আপোনাৰ বাবে পিছত ঋণ লোৱাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ হ’ব পাৰে। ভূমি নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত বিবাদটো আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ দ্বাৰা সমাধান কৰাটো উপযুক্ত হ’ব, নহ’লে আপুনি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক। বিশেষকৈ যদি কোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ পুনৰ উত্থাপন হয় বা আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ কবলত পৰিছে, তেন্তে তাক একেবাৰেই আওকাণ নকৰিব। নহ’লে হয়তো অধিক শাৰীৰিক বিষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপুনি ফিল্ডৰ চিনিয়ৰসকলৰ পৰা কম সহায় লাভ কৰিব। ঘৰুৱা বিবাদো আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। ইয়াৰ সময়ত কোনো এটা বিষয় সন্দৰ্ভত পত্নীৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে। অৱশ্যে মাহৰ শেষৰ ফালে মতানৈক্য দূৰ হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা মাহটোৰ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ মাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ অধিক অনুকূল হ’ব। এই সময়ছোৱাত প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। মাহৰ চতুৰ্থ সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ সম্পূৰ্ণ ফল পোৱা যাব। খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনাত কাম কৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। থাকিব এই সময়ছোৱাত প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। মাহৰ চতুৰ্থ সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ সম্পূৰ্ণ ফল পোৱা যাব। খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনাত কাম কৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। থাকিব এই সময়ছোৱাত প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। মাহৰ চতুৰ্থ সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ সম্পূৰ্ণ ফল পোৱা যাব। খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনাত কাম কৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


জুলাই , ২০২২ ৰ বাবে সিংহ ৰাশিফল ​​-Singha rashi Prediction  July, 2022

জুলাই মাহটো সিংহ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত উত্থান-পতনেৰে ভৰা হ'বলৈ গৈ আছে। মাহৰ আৰম্ভণিতে মঙ্গল আৰু সফলতা দুয়োটা পাব। আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱী আৰু আত্মীয়ই আপোনাক প্ৰতিটো কামতে সহায় কৰা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কতো সুখ থাকিব, কিন্তু মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কাৰোবাৰ লগত ধেমালি কৰি থাকোঁতে অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ ওপৰত খং উঠি নিজৰ মানুহেও আপোনাক এৰি যাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে যিকোনো ধৰণৰ বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। যদি কোনো গোচৰ আদালতত চলি আছে, তেন্তে বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰাটো উচিত হ’ব। ব্যৱসায়ত প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা হ’ব পাৰে। যিকোনো আঁচনি বা ষ্টক মাৰ্কেটত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে বিশেষজ্ঞ বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। মাহৰ তৃতীয় সপ্তাহলৈকে কামৰ লগত জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। ভ্ৰমণৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰীৰ ভালদৰে যত্ন লওক। নিয়োজিত লোকসকলে পথাৰত গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ বা আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি কলংকিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত চিন্তাশীল পদক্ষেপ লোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। নহ’লে আপুনি হয়তো নিন্দা-নীতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। মাহৰ শেষত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। শিশুৰ সৈতে জড়িত যিকোনো কথাই আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। কঠিন সময়ত পত্নীয়ে পাব সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন।


জুলাই , ২০২২ চনৰ কন্যা ৰাশিৰ ৰাশিফল ​​- Kanya rashi Prediction  July, 2022

কন্যা ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত জুলাই মাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত অনুকূল ফল লাভ কৰিব। ইয়াৰ সময়ছোৱাত ব্যৱসায়টোত কেৱল আকাংক্ষিত লাভ হোৱাই নহয়, ব্যৱসায়টো সম্প্ৰসাৰণৰ সপোনটোও বাস্তৱত পৰিণত হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলে তেওঁলোকৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সহায় লাভ কৰিব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফল পাব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কোনো তীৰ্থস্থান ভ্ৰমণ কৰিব পাৰি। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বেছিভাগ সময় সামাজিক-ধৰ্মীয় কামত ব্যয় কৰা হ’ব। মাংলিক কাম পৰিয়ালত কৰিব পাৰি। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা ভূমি-বিল্ডিং বা বাহন লোৱাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে এই মাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। মাহৰ তৃতীয় সপ্তাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছু বিচ্ছিন্নতা বা বিবাদৰ সম্ভাৱনা থাকে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকা মানুহ ইয়াক লৈ বিতৰ্ক হ’ব পাৰে। প্ৰেম কাহিনীত তৃতীয় ব্যক্তিৰ প্ৰৱেশত আপোনাৰ মনটো বিক্ষিপ্ত হ’ব। বিবাহিত জীৱনতো পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলিও হ’ব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সেইসকল লোকৰ পৰা আপুনি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব যিসকলে আপোনাৰ মুখ আৰু পিঠিত আপোনাৰ মিঠা-মিঠাৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ধনৰ লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰতো অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ বাবে থকা ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। অন্যথা আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ বাবে থকা ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। অন্যথা আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ বাবে থকা ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। অন্যথা আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ বাবে থকা ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। অন্যথা আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ বাবে থকা ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।


জুলাই , ২০২২ ৰ বাবে তুলা ৰাশিফল ​​- Tula rashi Prediction  July, 2022

জুলাই মাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ আৰু সফল হ’বলৈ গৈ আছে। মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ঘৰত আৰু বাৰ দুয়োটাতে মানুহৰ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব জ্যেষ্ঠসকলে। আপুনি উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। যদি মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অলপ সময় বাকী থাকে, তেন্তে ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা গোটেই মাহটোক শ্ৰেষ্ঠ বুলি ক’ব পাৰি। এই সময়ছোৱাত আপুনি কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি আৰু সুবিধা লাভ কৰিব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি আৰাম বা ঘৰ সজোৱাৰ লগত জড়িত বস্তু এটা কিনাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল, তেন্তে এই মাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতা আৰু চাকৰিৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰা যুৱক-যুৱতীৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে লাভ কৰিব পাৰে যথেষ্ট সফলতা। যদি আপুনি পঢ়া-শুনা বা চাকৰিৰ বাবে বিদেশলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল তেন্তে এই মাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। মাহৰ মাজভাগত এজন জ্যেষ্ঠ আৰু প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ লাভৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ থাকিব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত ভূমি নিৰ্মাণৰ বিবাদ নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনটো ধৰ্মীয়-সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। ইয়াৰ সময়ত পৰিয়ালৰ সৈতেও দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিব পাৰি। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত জুলাই মাহটো আপোনাৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে, কিন্তু ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত জুলাই মাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। বৈবাহিক সুখ থাকিব। পৰিয়ালটোত পিতৃৰ পৰা বিশেষ সহায় থাকিব। মাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। বৈবাহিক সুখ থাকিব। পৰিয়ালটোত পিতৃৰ পৰা বিশেষ সহায় থাকিব। মাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। বৈবাহিক সুখ থাকিব। পৰিয়ালটোত পিতৃৰ পৰা বিশেষ সহায় থাকিব। 


বৃশ্চিক ৰাশিফল ​​জুলাই , ২০২২ - Brishik rashi Prediction  July, 2022

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে জুলাই মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত কিছু অসুবিধা আৰু চিন্তা কঢ়িয়াই আনিবলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বেছিভাগ সময় ঘৰৰ পৰা আৰু পৰিয়ালৰ পৰা কাম কৰাৰ সমস্যা সমাধানত ব্যয় কৰা হ’ব। জুলাই মাহৰ প্ৰথম সপ্তাহত মাটি, অট্টালিকা আদিক লৈ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। আপোনজনৰ পৰা আকাংক্ষিত সমৰ্থন নাপালে মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কতো ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ বিৰোধীসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় হৈ থাকিব আৰু আপোনাক আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আপুনি চিনিয়ৰসকলৰ পৰাও আশা কৰা সমৰ্থন নাপাব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময়ক সঠিক বুলি ক’ব নোৱাৰি। ঋতুভিত্তিক বা কোনোবা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ পুনৰ উত্থাপন হোৱাৰ বাবে আপোনাৰ শাৰীৰিক বিষ হ’ব পাৰে। জুলাই মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত অধিক সাৱধান হ’ব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত যিকোনো আঁচনিতে বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰক। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা সফলতাৰ বাবে মানুহক অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে এই সময়ছোৱাত অদূৰ ভৱিষ্যতে দূৰ লোকচান কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি ভাগ্যৰ সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব আৰু এই সময়ছোৱাত আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত অহা বাধাসমূহ আঁতৰোৱা হ’ব। ক্ষমতা-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত জনসাধাৰণৰ জৰিয়তে লাভ হ’ব৷ নিয়োজিত লোকসকলৰ উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস হ’ব। মাটি, অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ সপোন পূৰণ হ’ব। ধৰ্মীয় কাম-কাজত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। জুলাই মাহত আপোনাৰ প্ৰেম বা বৈবাহিক সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি ৰাখিবলৈ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। যিকোনো ভুল বুজাবুজি দূৰ কৰিবলৈ বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ আশ্ৰয় লওক। সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন বজাই ৰাখক। নহলে হয়তো পিছত অনুশোচনা কৰিব লাগিব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি ভাগ্যৰ সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব আৰু এই সময়ছোৱাত আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত অহা বাধাসমূহ আঁতৰোৱা হ’ব। ক্ষমতা-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত জনসাধাৰণৰ জৰিয়তে লাভ হ’ব৷ নিয়োজিত লোকসকলৰ উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস হ’ব। মাটি, অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ সপোন পূৰণ হ’ব। ধৰ্মীয় কাম-কাজত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। জুলাই মাহত আপোনাৰ প্ৰেম বা বৈবাহিক সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি ৰাখিবলৈ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। যিকোনো ভুল বুজাবুজি দূৰ কৰিবলৈ বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ আশ্ৰয় লওক। সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন বজাই ৰাখক। 


জুলাই , ২০২২ ৰ ধনু ৰাশিৰ ৰাশিফল ​​- Dhanu rashi Prediction  July, 2022

ধনু ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত জুলাই মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত যদি নিজৰ সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে তেওঁলোকে প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ সমান্তৰালভাৱে তেওঁলোকেও নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। ঘৰত, পৰিয়াল আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক আওকাণ কৰিলে ভাল হ’ব। যিসকল লোকে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ কৰ্মসংস্থাপন বা পদোন্নতি আদিৰ বাবে চিন্তিত হৈ আছিল তেওঁলোকৰ বাবে মাহটোৰ আৰম্ভণি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে ভাল সুযোগ পাব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ বাবেও এই সময় অতি শুভ হ'বলৈ গৈ আছে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিবলৈ বহুদিনৰ পৰা চিন্তা কৰি আহিছে, তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা চলিব। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰি। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিব পাৰে। পত্নীৰ ফালৰ পৰা এটা ডাঙৰ ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট বা ভাল খবৰ শুনিবলৈ পোৱা যায়। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে ক্ষতি আৰু অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত যিকোনো আঁচনি বা ষ্টক মাৰ্কেট আদিত বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগে। ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সহযোগিতা কম হ’ব। এই সময়ছোৱাত নিজৰ গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময়ক আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত বুলি ক’ব নোৱাৰি। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। কিবা এটা বিষয়ত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। হঠাতে হয়তো আপোনাৰ সন্মুখত এক বৃহৎ ব্যয় হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আৱেগৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। অন্যথা ক্ষতি আৰু অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত যিকোনো আঁচনি বা ষ্টক মাৰ্কেট আদিত বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগে। ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সহযোগিতা কম হ’ব। এই সময়ছোৱাত নিজৰ গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময়ক আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত বুলি ক’ব নোৱাৰি। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। কিবা এটা বিষয়ত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। হঠাতে হয়তো আপোনাৰ সন্মুখত এক বৃহৎ ব্যয় হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আৱেগৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। 


জুলাই , ২০২২ৰ বাবে মকৰ ৰাশিফল ​​- Makar rashi Prediction  July, 2022

জুলাই মাহটো মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে নিজেই আপোনজনৰ লগত ভুল বুজাবুজি বা বিবাদৰ বাবে মনটো বিচলিত হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঘৰত, পৰিয়ালত আৰু কৰ্মস্থলীত অতি চিন্তাশীলভাৱে কথা পাতিব লাগিব। খং উঠা আৰু আনক গালি-গালাজ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। ভূমি নিৰ্মাণৰ বিবাদটো আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে এজন জ্যেষ্ঠৰ সহায়ত সমাধান কৰাৰ চেষ্টা কৰক। যদি আপুনি কোনো ব্যৱসায় বা আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে এই ক্ষেত্ৰত এটা বুদ্ধিমান সিদ্ধান্ত লওক। ইয়াৰ সময়ত কোনো কাগজত স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে ভালদৰে পঢ়ক আৰু টকাৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হওক। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও আপুনি এই সময়ত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক আৰু বাহনখন সাৱধানে চলাওক। মাহৰ মাজভাগত নিয়োগ সম্পৰ্কীয় যিকোনো সুযোগ গ্ৰহণ কৰক নাজানিব নহলে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব। এই সময়ত আপুনি হয়তো আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে উন্নত সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলি আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ কথাই পাৰ্থক্য আনিব আৰু আপোনাৰ কথাই পৰিস্থিতি আৰু বেয়া কৰি তুলিব। এই সকলোবোৰ প্ৰচেষ্টাৰে আপুনি আপোনাৰ গোপন শত্ৰুৰ প্ৰতিও অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত বিবাহিত জীৱনক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু নিশ্চিতভাৱে তেওঁৰ বাবেও ব্যস্ততাৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াই লওক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত প্ৰেমৰ সংগীৰ ব্যক্তিগত জীৱনত অত্যধিক প্ৰৱেশৰ পৰা বিৰত থাকক, নহলে সৃষ্টি হোৱা সম্পৰ্কটো ভাঙি যাব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণবোৰ ক্লান্তিকৰ আৰু হতাশাজনক হৈ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বিষয়ে সচেতন হ’ব লাগিব।  

জুলাই , ২০২২ চনৰ কুম্ভ ৰাশিফল ​​-Kumbha rashi Prediction  July, 2022

কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে জুলাই মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধে আকাংক্ষিত সফলতা আৰু নতুন সুযোগ প্ৰদান কৰিব। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ চিন্তা কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যাৰ ফলত আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। মাহৰ আৰম্ভণিতে আৰামৰ লগত জড়িত কিবা এটা ক্ৰয় কৰাৰ বাবে ঘৰত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। ইয়াৰ সময়ছোৱাত আপুনি ফিল্ডৰ ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে পৰা যথেষ্ট সহায় লাভ কৰিব। বছে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰি কেতিয়াও ভাগৰি নাযাব। ব্যৱসায়তো আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে জুলাই মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহৰ ভিতৰত কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব। আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিয়াৰ ক্ষেত্ৰত এই সময় অতি অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত যিকোনো আঁচনি বা ষ্টক মাৰ্কেট আদিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত বিশেষজ্ঞ বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো ভাল হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ প্ৰেমৰ জীৱনটোও ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভাল সমন্বয় থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা আৰু বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব। মাহৰ মাজভাগত ওচৰৰ লাভত দূৰৰ লোকচান কৰাটো এৰাই চলিব লাগিব। ৰ সময়ত আপোনাৰ... বিৰোধীয়ে আপোনাক বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত প্ৰতিযোগীৰ সৈতে কঠিন প্ৰতিযোগিতা হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সময়ত আপুনিও সজাগ হৈ থাকিব লাগিব। এটা পুৰণি ৰোগ পুনৰ উত্থাপন হ’ব পাৰে। এই সময়ত বাহনখন সাৱধানে চলাওক। আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছু ভুল বুজাবুজিৰ বাবে প্ৰেমৰ সংগীয়ে সৃষ্টি কৰা দূৰত্ব আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। 


জুলাই , ২০২২ৰ বাবে মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল ​​-Min rashi Prediction  July, 2022

মীন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত জুলাই মাহটো মীন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত অত্যন্ত শুভ মাহ প্ৰমাণিত হবলৈ গৈ আছে। মাহটোৰ আৰম্ভণিতে শিশু পক্ষৰ যিকোনো বৃহৎ কৃতিত্বৰ বাবে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঘৰতে মাংলিক কাৰ্যসূচী সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। পৰিয়ালৰ সৈতে ধৰ্মীয় স্থানলৈ যোৱাটোও সম্ভৱ। যদি আপুনি মাটি, অট্টালিকা বা বাহন আদি পোৱাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই মাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকলে আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলি বা পদোন্নতি লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছিল তেন্তে তাৰ বাবেও আপুনি ডাঙৰ ডাঙৰ সুযোগ পাব। উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস থাকিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ কথা ভাবি আছিল, এনে কৰিলে আপোনাৰ কথা ক’ব। আপোনাৰ এই ইচ্ছা পূৰণত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰি। মাহৰ শেষৰ সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ওপৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব। এই সময়ছোৱাত ধন-সম্পৰ্কীয় সমস্যাও আপোনাৰ চিন্তাৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। কিন্তু এনে পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু আপুনি নিজৰ ইচ্ছামতে ইয়াক অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাস আৰু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। 


SeeHere is theComments