সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২ মে'ৰ পৰা ৮ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 2nd May to 8th May - Weekly Horoscope in Assamese

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২ মে'ৰ পৰা ৮ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 2nd May to 8th May - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022)

এই সপ্তাহত আপোনাৰ অত্যাধিক মচলাযুক্ত আৰু ভজা খাদ্য খোৱাৰ অভ্যাসে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে কিয়নো সূৰ্য আপোনাৰ চন্দ্ৰ চিহ্নত অৱস্থিত আৰু লগতে পঞ্চম ইন্দ্ৰিয়ৰ প্ৰভু ৰাহু। এই কাৰণে, আপুনি লগে লগে চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ যাব লাগিব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপুনি বহুতো উৎসৰ পৰা ধন লাভ কৰিব, আপুনি ইয়াক যিকোনো বিনিয়োগত বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে কিয়নো বৃহস্পতি আপোনাৰ 9 ম আৰু দ্বাদশ চিন্তাৰ প্ৰভু হিচাপে বহি আছে। কিন্তু এইটো যোগ কৰা হৈছে যে এই সময়ত আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী কথা মনত ৰাখি, যিকোনো বিনিয়োগে ভৱিষ্যতে ভাল ফলাফল লাভ কৰিব। আনহাতে, সপ্তম ধৰণে কেতুৰ স্থিতিৰ বাবে পৰিয়ালৰ এজন সদস্যই এই সপ্তাহত আপোনাৰ ওপৰত যথেষ্ট চাপ দিব পাৰে। এনে সময়ত, তেওঁলোকৰ সৈতে তৰ্ক কৰাৰ পৰিৱৰ্তে, পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে একমাত্ৰ আৰু উন্নত বিকল্প হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব। পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ স্বাস্থ্য ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে, যি আপোনাৰ চাপ বৃদ্ধিৰ মুখ্য কাৰণ হ'ব আৰু আপুনি কামত ভাল অৱদান আগবঢ়াব নোৱাৰিব। ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱই আপোনাৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, আপোনাৰ কেৰিয়াৰতো বাধা হিচাপে কাম কৰিব পাৰে। উচ্চ শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত বহুতো গ্ৰহৰ আশীৰ্বাদত অতি ভাল ফলাফল লাভ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এটা ভাল ঠাইত নামভৰ্তিৰ ভাল খবৰও পাব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, বিশেষকৈ বিদেশত অধ্যয়ন কৰাৰ সপোন দেখা শিক্ষাৰ্থীসকল, এই সময়ত তেওঁলোকৰ সপোন শক্তিশালী হ'ব কিয়নো বৃহস্পতি নৱম আৰু দ্বাদশ চিন্তাৰ প্ৰভু হিচাপে আপোনাৰ দ্বাদশ স্থানত বহি আছে।


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপুনি অতি ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব, যাৰ বাবে আপুনি নিবিচাৰিলেও আনৰ সৰু সৰু বস্তুবোৰৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। ই আনক আপোনাৰ পৰা পলাই যোৱা যেন লাগিব আৰু আপোনাৰ বাবে তেওঁলোকৰ সমৰ্থন পোৱাটো কঠিন হ'ব। যিহেতু ৰাহু মেষ ৰাশিত দ্বাদশ পথত অৱস্থিত, এই সপ্তাহতো আপুনি যথেষ্ট ইতিবাচকতাৰে ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিব, কিন্তু যিকোনো মূল্যৱান সামগ্ৰী চুৰি হোৱাৰ বাবে, এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনোভাৱ বিচলিত হ'ব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰকৃতিও সলনি হ'ব আৰু ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ আনৰ সৈতে বিবাদ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। পাৰিবাৰিক ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটো সুখেৰে পৰিপূৰ্ণ হ'ব।  কাৰণ আপোনাৰ ঘৰৰ বহুতো সদস্যই আপোনাক সুখী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। যাৰ বাবে তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম দেখি ঘৰৰ পৰিৱেশৰ সৈতে খাপ খোৱা দেখা যাব। দশম ধৰণে শনিৰ অনুকূল স্থিতিৰ বাবে, সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণি কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট কাৰ্যকৰী হ'ব। কিয়নো এই সময়ত আপোনাৰ জীৱনৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ যাত্ৰা আৰম্ভ হ'ব, সেয়েহে এনে কৰাৰ আগতে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা অনুমতি লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব। অন্যথা, পিছত তেওঁলোকে আপোনাক আনৰ সন্মুখত বিব্রত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ বেছিভাগ ছুটি ঘৰুৱা সঁজুলি মেৰামতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি অতিবাহিত কৰে, যাৰ ফলত শিক্ষাৰ্থীসকলে বেয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে। বিশেষকৈ যেতিয়া সেইটো সঠিক নহয়।


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

যদি আপুনি এচিডিটি, বদহজম আৰু আৰ্থ্ৰাইটিছৰ সমস্যাত ভুগি আছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি এই ৰোগবোৰৰ পৰা কিছু সকাহ পাব কিয়নো ৰাহু 11 তম উপায়েৰে অৱস্থিত। অৱশ্যে, তথাপিও, আপোনাক ঠাণ্ডা, ঠাণ্ডাৰ দৰে সৰু-সুৰা সমস্যাৰ পৰা নিজকে সুৰক্ষিত ৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যি সময়ে সময়ে হয়। এই সপ্তাহত আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে টকা কেৱল বেয়া সময়ৰ বাবে হে ৰাহি হয়। কিয়নো এই সপ্তাহত আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থা উঠা-নমা হ'ব পাৰে, কিন্তু আপুনি অতীতত জমা কৰা ধন কামত আহিব আৰু আপুনি এই সময়তো বেয়া বিত্তীয় পৰিস্থিতিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত আপুনি আন কাৰোবাৰ সৈতে পুৰণি বন্ধু, সঙ্গী বা প্ৰেমিক দেখি অলপ দুখ পাব পাৰে। এই কাৰণে, আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱা পৰিহাৰ কৰি অকলে থাকিবলৈ পছন্দ কৰিব।  বৃহস্পতি আপোনাৰ দশম স্থানত 7ম আৰু দশম চিন্তাৰ প্ৰভু হিচাপে অৱস্থিত, সেয়েহে এই সপ্তাহত আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত আনৰ সৈতে বিবাদ হ'ব, যি ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। ই আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি আৰু সন্মান ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব, যি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত পোনপটীয়া নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব। হাৰ্ডৱেৰ আৰু ইলেক্ট্ৰনিক্স অধ্যয়ন কৰি থকা এই ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকল, কোম্পানী সচিব, আইন, সমাজ সেৱা খণ্ড, এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ শিক্ষাৰ বাবে কিছু অতিৰিক্ত ধন ব্যয় কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, এই সময়ত আপোনাৰ মনত কিছুমান সমস্যা উদ্ভৱ হ'ব পাৰে যে আপুনি হঠাতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা কেনেদৰে ধন দাবী কৰিব পাৰে।


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লৈ সৰু সমস্যাবোৰো অৱহেলা নকৰিব কিয়নো শনি ৰাশিফলৰ অষ্টম পথত সপ্তম আৰু অষ্টমৰ শাসক। আনকি কোনো সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিলেও, ঘৰত চিকিৎসা নকৰাকৈ, আপোনাক লগে লগে এজন ভাল চিকিৎসকে চিকিৎসা কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বিত্তীয় জীৱনৰ অৱস্থা ভাল বুলি ক'ব নোৱাৰি, এই গোটেই সপ্তাহত আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। একে সময়তে, আপুনি এই সময়ছোৱাত সঞ্চয় কৰিবলৈও অক্ষম হ'ব, যি চাপ বৃদ্ধি কৰিব কিয়নো শনি হৈছে ৰাশিফলৰ সপ্তম আৰু অষ্টম উপায়ৰ শাসক। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব, আপুনি ঘৰৰ ল'ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে কিছু সময় কটাব লাগে। আনকি আপুনি ইয়াৰ বাবে বিশেষ কিবা কৰিব লগা হ'লেও, কিয়নো এনে কৰাৰ দ্বাৰাহে আপুনি তেওঁলোকৰ মনৰ কথাবোৰ বুজিব পাৰিব আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহত কামত কম কাম কৰাৰ বাবে আপুনি অলপ আমনি অনুভৱ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ অৱসৰৰ সময়ৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰোঁতে, আপুনি আপোনাৰ সকলো কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে, যিবোৰ অতীতত সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা নাছিল। শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ভাল ফলাফল লাভ কৰিব। কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ অতীতৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলাফল পাব, যাৰ বাবে আপোনাক পৰীক্ষাত অধিক ভাল কৰা দেখা যাব। অৱশ্যে, ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ অধ্যয়নৰ প্ৰতি আটাইতকৈ বেছি মনোযোগ দিব লাগিব।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

নিজকে সুস্থ ৰাখিবলৈ, আপুনি এই সপ্তাহত অত্যাধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব নালাগে। কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপুনি ভাগ্যৰ সমৰ্থন পাব। যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য সুস্থ ৰাখিবলৈ কম চেষ্টা কৰিব, তথাপিও আপুনি নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত, আপুনি বিভিন্ন মাধ্যমৰ জৰিয়তে ধন উপাৰ্জন অব্যাহত ৰাখিব। কিন্তু যিহেতু বৃহস্পতি ৰাশিফলৰ অষ্টম পথত পঞ্চম আৰু অষ্টম পথৰ প্ৰভু হিচাপে অৱস্থিত, সেয়েহে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাক আপোনাৰ বিত্তীয় জীৱনত এক ভাল পৰিকল্পনা আৰু পৰিকল্পনা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। কিয়নো এনে কৰাৰ দ্বাৰা, আপুনি আপোনাৰ ধন যথেষ্ট পৰিমাণে ৰাহি কৰিব পাৰে, লগতে সঞ্চয় কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে, আপুনি এই সপ্তাহত কিছু আৰামদায়ক মুহূৰ্ত অতিবাহিত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা পুৰণি পৰিচিতলোকক লগ পোৱাৰ বা তেওঁলোকৰ বিষয়ে কিবা নতুন আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা শুনিবলৈ সুযোগ পাব। এই মুহূৰ্তত, আপুনি দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে অহংকাৰ নকৰাকৈ শান্তভাৱে আপোনাৰ উদ্দেশ্যৰ ফালে আগবাঢ়িব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিবলৈ মনত ৰাখিব আৰু আপুনি সফলতা পোৱাৰ আগতে সকলোৰে সন্মুখত আপোনাৰ কাৰ্ড খন খুলিব নালাগে। উচ্চ শিক্ষাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ উচ্চাকাংক্ষা অনুসৰি এই সপ্তাহত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। কিন্তু ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে শিক্ষাৰ প্ৰতিটো পদক্ষেপ আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত সাৱধান হ'ব লাগিব, ধৈৰ্য্যসহকাৰে কাম কৰিব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি সিদ্ধান্ত লওঁতে কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সহায় ল'ব পাৰে।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ মনত অধিক নেতিবাচক আৱেগ থাকিব। সেইকাৰণে আপোনাৰ আচৰণে আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলক বিভ্ৰান্ত কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, পৰিস্থিতি ভালদৰে বজাই ৰাখিবলৈ, আপুনি সকলো ধৰণৰ হতাশা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ'ব পাৰে। আপুনি এইটোও ভালদৰে বুজি পাইছে যে বিত্তীয় পৰিস্থিতিৰ অৱনতি হোৱাৰ আগতে, সময়ত সতৰ্ক হ'ব আৰু আপোনাৰ ধন জমা কৰা আৰম্ভ কৰিব। এইটো জানি, আপোনাক এই সপ্তাহত এইটো কৰা দেখা নাযাব। যাৰ বাবে আগন্তুক সময়ত আপোনাৰ জীৱনত বহুতো বিত্তীয় সমস্যা থাকিব। যিহেতু ৰাহুক অষ্টম ধৰণে ৰখা হৈছে, আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ কোম্পানীৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব লাগিব। সেয়েহে, বিশেষকৈ এনে লোকৰ পৰা আঁতৰি থাকিব যাৰ বেয়া অভ্যাসে আপোনাৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। লগতে, আপোনাক আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে তেওঁলোকৰ পৰিচয় পৰিহাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ পেছাদাৰী ক্ষেত্ৰত, আপুনি বহুতো বাধাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব, যিবোৰ অতিক্ৰম কৰাটো আপোনাৰ বাবে সহজ কাম নহ'ব। গতিকে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা নিজকে শান্ত ৰাখক আৰু প্ৰতিটো পৰিস্থিতিৰ সৈতে মোকাবিলা কৰক। তেতিয়াহে আপুনি কিবা এটা সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নবোৰে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। আপুনি এই বছৰটোত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল পাব, কিয়নো গ্ৰহটোৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি এই গোটেই সপ্তাহটোত ভাল ফলাফল লাভ কৰি থাকিব।


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সময়ছোৱাত, আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ যিকোনো সদস্যৰ অৱনতি হোৱা স্বাস্থ্যৰ উন্নতি দেখি চাপৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত নিজকে স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰাখিবলৈ যিমান সম্ভৱ সিহঁতৰ যত্ন ল'ব আৰু নিয়মীয়াকৈ তেওঁলোকৰ সৈতে যোগাভ্যাস কৰিব। যিহেতু ৰাহু ৰাশি চিহ্নৰ সপ্তম পথত আছে, বাহনৰ স্থানীয় লোকসকলে এই সপ্তাহত গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত অধিক সাৱধান হ'ব লাগিব। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে আপুনি ফোনত কথা পতা, দ্ৰুত গতিত কথা কোৱা আদিৰ দৰে যান-বাহনৰ নিয়ম উলংঘা কৰিব, যাৰ বাবে আপুনি গধুৰ জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। ধন হেৰুওৱাৰ উপৰিও, আপুনি আপোনাৰ সময় অপচয় কৰিব লাগিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ কাম বা অধ্যয়নৰ ক্ষেত্ৰত পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকে, তেনেহ'লে এই সপ্তাহত আপুনি এই সমস্যাবোৰৰ পৰা যথেষ্ট পৰিমাণে পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে।  লগতে, আপোনাৰ ভাষণৰ বলত, আপুনি এই সময়ছোৱাত লোকসকলক আপোনাৰ নিজৰ কৰি তুলিব আৰু তেওঁলোকৰ মনৰ সকলো পাৰ্থক্য আঁতৰাই শান্তি আৰু সম্প্ৰীতি প্ৰতিষ্ঠা কৰাত সফল হ'ব। অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰি থকা ব্যৱসায়ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত লোকসকলে, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত যথেষ্ট ভাল লাভ লাভ কৰিব পাৰে কিয়নো শনি ৰাশি চিহ্নৰ পঞ্চম ফালে চতুৰ্থ আৰু পঞ্চম ভৱৰ প্ৰভু হিচাপে বিৰাজ কৰি আছে। এই সময়ত, প্ৰযুক্তি আৰু সামাজিক নেটৱৰ্কিংয়ে আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত আৰু বিস্তাৰ কৰাত আপোনাক যথেষ্ট সহায় কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে বিদেশলৈ যাব বিচাৰিব পাৰে আৰু অধিক অধ্যয়ন কৰিব বিচাৰিব পাৰে। অৱশ্যে, এই ইচ্ছাৰ বিষয়ে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কথা পতাৰ আগতে, আপুনি প্ৰথমে সকলো ধৰণে নিজকে নিশ্চিত কৰিব লাগিব। এই দিশত চেষ্টা কৰক, সকলো সম্ভৱ উপায়েৰে ইয়াৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰক।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

আপোনাৰ ৰাশিফলই সূচায় যে এই সপ্তাহত আপোনাৰ আহাৰ আৰু আপোনাৰ সন্তুলিত ৰুটিনৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত ইতিবাচকভাৱে দেখা যাব আৰু ই আপোনাৰ মেদবহুলতাও হ্ৰাস কৰিব। অৰ্থনীতিৰ ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহত আপুনি অতি সাৱধানে খোজ কাঢ়িব লাগিব। কিয়নো যোগাভ্যাস কৰাটো হৈছে যে আপুনি কিছু পুৰণি বিনিয়োগৰ পৰা ধন লাভ কৰিব, কিন্তু আনৰ অপ্ৰয়োজনীয় প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ যথেষ্ট ধন হেৰুৱাব পাৰে। যাৰ পিছত আপুনি ভৱিষ্যতে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। গতিকে এই মুহূৰ্তত, আপুনি আনক না কোৱাৰ পৰা আটাইতকৈ বেছি শিকিব লাগিব। যিহেতু বৃহস্পতি ৰাশিফলৰ দ্বিতীয় আৰু পঞ্চম পথৰ প্ৰভু হিচাপে অৱস্থিত, এই সপ্তাহত ঘৰৰ এজন সদস্যৰ পৰামৰ্শই আপোনাক অতিৰিক্ত ধন উপাৰ্জন কৰাত সহায় কৰিব, যি আপোনাক সুখী কৰিব। ইয়াৰ সৈতে, আপোনাক ঘৰৰ লোকসকলৰ বাবে মুকলিকৈ খৰচ কৰা আৰু তেওঁলোকৰ বাবে উপহাৰ লোৱা দেখা যাব। যিসকলে অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰে, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ সঙ্গীৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিব লাগিব কিয়নো কেতু ৰাশি চিহ্নদ্বাদশ পথত অৱস্থিত। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ সঙ্গীয়ে কিবা কাৰণত আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। যদি আপুনি ঘৰৰ পৰা আঁতৰত অধ্যয়ন কৰে, শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ অধ্যয়নত ভাল কৰিব, কিন্তু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ স্মৃতিয়ে মাজত কিছু বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। গতিকে আপুনি আপোনাৰ সৰ্বাধিক সীমালৈকে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ নিজকে প্ৰস্তুত কৰিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি ফোনত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কথা পাতি আপোনাৰ চিন্তা বোৰ শান্ত কৰিব পাৰে।


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনত বহুতো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন হ'ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি প্ৰস্তুত নাছিল। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰতি দৃষ্টিভংগী অলপ দুখী যেন লাগিব আৰু আপুনি নিবিচাৰিলেও নিজকে নেতিবাচকতাৰদ্বাৰা আৱৰি থকা অনুভৱ কৰিব। যিসকল ব্যৱসায়ীয়ে অতীতত লাভৰ বাবে চুক্তি কৰিছিল, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত এটা ডাঙৰ শুভ লক্ষণ পাব পাৰে কিয়নো শনি ৰাশিফলৰ তৃতীয় পথত দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থানত আছে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি এই চুক্তিটো সফল কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ বাবে আপুনি সোনকালেই ধন বা লাভ পোৱাৰ বহুতো সম্ভাৱনা দেখিব। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ঘৰৰ শিশুসকলক অতিৰিক্ত সুযোগ প্ৰদান কৰিলে, ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে সমস্যাসৃষ্টি কৰিব পাৰে। সেয়েহে, আৰম্ভণিৰে পৰা তেওঁৰ আৰু তেওঁৰ কোম্পানীৰ ওপৰত চকু ৰাখি, তেওঁ কাৰ সৈতে ওলমি আছে তাৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিব। আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ মতামত বিনিময় কৰিব বিচাৰে, কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ চিন্তা আৰু পৰামৰ্শবোৰে বেছি গুৰুত্ব নিদিব। এই সময়ছোৱাত, আপুনি অতি অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব, ইয়াৰ উপৰিও ই আপোনাৰ কেৰিয়াৰ অলপ লেহেম কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি এখন নতুন কিতাপ ক্ৰয় কৰিব পাৰে, যিটো ইতিমধ্যে আপোনাৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ধন অপচয় কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, শিক্ষাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো বস্তু ক্ৰয় কৰাৰ আগতে আপোনাৰ কি আছে ভালদৰে চাওঁক।


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত কামত, আপুনি আপোনাৰ আৱেগ, বিশেষকৈ আপোনাৰ খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, কিয়নো শনি হৈছে প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় চিন্তাৰ দ্বিতীয় পথৰ প্ৰভু। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাক সহকৰ্মীয়ে প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি আনকি তেওঁলোকৰ সৈতে কাজিয়াও কৰিব পাৰে। ফলস্বৰূপে, কেৱল আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি ক্ষতিগ্ৰস্ত নহয়, আপুনি আনকি আপোনাৰ অনুভূতি নিয়ন্ত্ৰণ নকৰাকৈ তেওঁলোকৰ সৈতে অপব্যৱহাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আপুনি বুজিব লাগিব যে যিকোনো বস্তু ক্ৰয় কৰাৰ আগতে, আপোনাৰ ইতিমধ্যে থকা বস্তুবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে খৰখেদাকৈ, আপুনি আপোনাৰ ইতিমধ্যে থকা কিবা এটাত আপোনাৰ ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। গতিকে খৰখেদাকৈ কিনিব নালাগে। এই সপ্তাহত আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ সুযোগ পাব। এই সময়ত আপুনি জানিব যে ঘৰৰ শিশুসকলে তেওঁলোকৰ পঢ়াতকৈ ক্ৰীড়াত অধিক সময় অতিবাহিত কৰিছে। যাৰ বাবে আপুনি হতাশ হ'ব আৰু আপুনি এই দিশত সঠিক সিদ্ধান্ত লৈ তেওঁলোকৰ বাবে কিছুমান কঠোৰ নিয়ম প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটোৱে ইংগিত দিয়ে যে যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰিব লগা হয় বা বৃত্তিটোৰ সৈতে সম্পৰ্কিত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব লগা হয়, তেন্তে এইবাৰ এটা অতি শুভ সময় হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, খৰধৰ নকৰিব, প্ৰতিটো সিদ্ধান্তৰ বিষয়ে সাৱধানে চিন্তা কৰিব। এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ্থীসকলেগৱেষণাৰ ক্ষেত্ৰতো আগবাঢ়িব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, ইয়াৰ বাবে, আপুনি আৰম্ভণিৰে পৰা অধ্যয়ন সামগ্ৰী সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে। যদি নহয়, আপুনি পিছত খৰখেদাকৈ বহুতো কথা পাহৰিব পাৰে।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

যদি আপুনি নিয়মীয়াকৈ দৌৰে, টান ঠাইত দৌৰাৰ সলনি, বালিত বা মাটিত দৌৰাৰ সময়ত, দৌৰা জোতা পিন্ধি এইটো কৰক। কিয়নো যিদৰে ই আপোনাৰ ভৰিৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে, ই আপোনাৰ পাচন তন্ত্ৰ শক্তিশালী কৰাত সহায় কৰিব। নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰখাৰ উপৰিও, আপুনি আপোনাৰ যিকোনো পুৰণি সমস্যাৰ পৰা ওলাব পাৰে। বিত্তীয় সীমাবদ্ধতা পৰিহাৰ কৰিবলৈ, আপোনাক এই সপ্তাহত আপোনাৰ নিৰ্দিষ্ট বাজেটৰ পৰা আঁতৰি নাযাবলৈ কঠোৰভাৱে পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে কিয়নো শনিক প্ৰথমে উৰ্ধগামী আৰু দ্বাদশ পথৰ শাসক হিচাপে ৰখা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, আৰম্ভণিতে এক সঠিক বিত্তীয় পৰিকল্পনা কৰিব, যাতে আপুনি আপোনাৰ সঙ্গী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সমৰ্থন ল'ব পাৰে, তাৰ পিছত সেই অনুসৰি আপোনাৰ ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি সমাজত সন্মান আৰু সন্মান পাব, অৱশ্যে এই সময়ত আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ স্বাস্থ্য দুৰ্বল হৈ থাকিব পাৰে। যাৰ ওপৰত আপুনি কিছু টকা খৰচ কৰিব লাগিব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, আপুনি সকলো ধৰণৰ পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰাৰ লগতে আপোনাক ঘৰত সন্মান প্ৰদান কৰিবলৈ কাম কৰিব। এয়া সম্ভৱ যে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত চলি থকা উত্থান-পতনে আপোনাক অস্থিৰ কৰি তুলিব পাৰে। ইয়াৰ ফলত, আপোনাৰ প্ৰকৃতি অলপ খিংখিঙীয়া হ'ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ কেৰিয়াৰও প্ৰভাৱিত হ'ব আৰু আপুনি কোনো কামৰ প্ৰতি নিজকে মনোযোগ দিব নোৱাৰিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি অনাগত সময়ত যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। এই সপ্তাহত, যিসকলে ঘৰৰ পৰা আঁতৰত থাকে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক লগ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, তেওঁ নিজকে মানসিকভাৱে শক্তিশালী অনুভৱ কৰিব, লগতে ঘৰত খাদ্য উপভোগ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত নিজকে শক্তিশালী ৰাখিব আৰু নাপাহৰিব যে আপোনাৰ সৈতে, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও তেওঁলোকক আপোনাৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পৰীক্ষা দি আছে।


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal (2 May 2022 - 8 May 2022) 

এই সপ্তাহত ঘৰুৱা বা পাৰিবাৰিক চিকিৎসা ব্যয় যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব। ইয়াৰ ফলত, আপুনি বিত্তীয় সংকটৰ বাবে চাপ আৰু অস্থিৰতাৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হ'ব পাৰে কিয়নো ৰাহু দ্বিতীয় পথত অৱস্থিত আৰু কেতু অষ্টম পথত অৱস্থিত, সেয়েহে নিজকে শান্ত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক, অন্যথা আনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব। ইয়াৰ সৈতে, আপুনি আপোনাৰ ধন আপোনাৰ নিজৰ বেয়া স্বাস্থ্যৰ বাবে ব্যয় কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি বহুতো উৎসৰ পৰা ধন লাভ কৰিব, সঠিক সুযোগ লৈ, আপুনি কিবা বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে। কিন্তু যোগকৰা হৈছে যে এই সময়ত আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী কথা মনত ৰাখি যিকোনো বিনিয়োগে ভৱিষ্যতে ভাল ফলাফল প্ৰদান কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি পাৰিবাৰিক জীৱনত স্বাভাৱিক ফলাফল পাব পাৰে।  কাৰণ এই সময়ত আপুনি পৰিয়ালৰ সৰু সদস্যসকলৰ বাবে ঘৰলৈ যাওঁতে কিছু উপহাৰ বা কিছু খাদ্য ল'ব পাৰে। যাৰ বাবে তেওঁলোক সুখী হ'ব আৰু লগতে পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকল আপোনাৰ কাৰণে সুখী হ'ব। আপুনি এই সপ্তাহজুৰি আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়া আৰু জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ প্ৰশংসা আৰু সমৰ্থন প্ৰাপ্ত কৰিব কিয়নো বৃহস্পতি বৃহস্পতিৰ প্ৰথম আৰু দশম ঘৰৰ শাসক হিচাপে অৱস্থিত। লগতে, আপুনি কৰা ভ্ৰমণবোৰে এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বাবে বহুতো লাভালাভ আনিব। কাৰণ আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত বহুতো শুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ স্বাৰ্থত দৃশ্যমান। আপোনাৰ প্ৰফুল্ল চৰিত্ৰ আৰু বৌদ্ধিক দক্ষতাই এই সপ্তাহত শিক্ষাত আপোনাৰ সফলতা আনিব। কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনি বহুতো শিক্ষাৰ্থীক আপোনাৰ বিৰুদ্ধে পৰিণত কৰিব পাৰে, কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে তেওঁলোকে আপোনাৰ বৰ্ধিত সফলতা দেখি আপোনাৰ প্ৰতি ঈৰ্ষা কৰিব, যি ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব।
SeeHere is theComments