সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২৫ এপ্ৰিলৰ পৰা ১ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 25 April to 1st May - Weekly Horoscope in Assamese

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২৫ এপ্ৰিলৰ পৰা ১ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 25 April to 1st May - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

এই সপ্তাহত ৰাস্তাত পোৱা তেল-ভজা সামগ্ৰী নাখাব, অন্যথা আপোনাৰ স্বাস্থ্য হঠাতে অৱনতি হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, ঘৰত প্ৰস্তুত কৰা কেৱল পৰিষ্কাৰ আৰু ভাল খাদ্য খাব আৰু যদি সম্ভৱ হয়, যোগ, প্ৰতিদিনে প্ৰায় 30 মিনিটব্যায়াম কৰিব। এই সপ্তাহত দ্বাদশ পথত বৃহস্পতিৰ স্থিতিৰ বাবে, আপুনি আৰম্ভণিৰ পৰাঅপ্ৰয়োজনীয় ধন ব্যয়ৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিব লাগিব, অন্যথা প্ৰয়োজনৰ সময়ত আপোনাৰ ধনৰ অভাৱ হ'ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অতিৰিক্ত চাপ দিব পাৰে। আপুনি ঋণৰ সৈতে টকাৰে নিজৰ ওপৰত বোজা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আনন্দময় আচৰণে আপোনাক ঘৰৰ পৰিৱেশ পাতল আৰু আনন্দদায়ক কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত, হঠাতে দূৰসম্পৰ্কীয় আত্মীয়ৰ পৰা যিকোনো ভাল খবৰে গোটেই পৰিয়ালটোক সুখী কৰি তুলিব। এই সপ্তাহত, সৰ্বাধিক গ্ৰহীয় দৃষ্টিয়ে আপোনাক ভাগ্যত সহায় কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সফলতা লাভ কৰিব, আপুনি কিছুমান অভূতপূৰ্ব প্ৰত্যাহ্বান আৰু বাধাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰিব আৰু অগ্ৰগতি লাভ কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ মন অধ্যয়নত মনোনিবেশ কৰিব আৰু আপোনাক আপোনাৰ শ্ৰেণীৰ শিক্ষক আৰু গুৰুসকলৰ প্ৰতি অতি উৎসাহেৰে প্ৰশ্ন আৰু উত্তৰ লোৱা দেখা যাব। আপোনাৰ অধ্যয়নত ইমান আগ্ৰহ দেখি, আপোনাৰ সহপাঠী আৰু শিক্ষকসকলে নিজকে আপোনাৰ অনুৰাগী হোৱাৰ পৰা বাধা দিব নোৱাৰে।


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

এক সম্পূৰ্ণ জীৱনৰ বাবে, আপোনাৰ মানসিক দৃঢ়তা বৃদ্ধি কৰক। ইয়াৰ বাবে, আপুনি ভাল কিতাপ পঢ়িব পাৰে বা যোগ আৰু ব্যায়ামৰ সহায়ত নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এইবাৰ আপোনাৰ জীৱনত বহুতো দৰমহা বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা কঢ়িয়াই আনিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ জীৱনত ব্যয় অপ্ৰত্যাশিতভাৱে বৃদ্ধি হ'লেও, ই আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থাপ্ৰভাৱিত নকৰিব কিয়নো বৃহস্পতি আপোনাৰ একাদশ ঘৰত অৱস্থিত। অৱশ্যে, নিজকে আৰ্থিকভাৱে অধিক শক্তিশালী কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ ধনৰ অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ ওপৰত নজৰ ৰাখি ইয়াক জমা কৰাৰ দিশত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা ত্বৰান্বিত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত ঘৰত আকস্মিকভাৱে অতিথিৰ আগমন সম্ভৱ। যাৰ বাবে পাৰিবাৰিক পৰিৱেশত শান্তি থাকিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঘৰত সুস্বাদু খাদ্য খোৱাৰ সুযোগ পাব, লগতে আপোনাৰ সন্ধিয়াৰ বেছিভাগ সময় অতিথিৰ সৈতে কটাব। আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ মতামত বিনিময় কৰিব বিচাৰে, কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ চিন্তা আৰু পৰামৰ্শবোৰে বেছি গুৰুত্ব নিদিব। এই সময়ছোৱাত, আপুনি অতি অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব, লগতে ই আপোনাৰ কেৰিয়াৰ অলপ লেহেম কৰিব। আপোনাৰ শৈক্ষিক ৰাশিফল অনুসৰি, যিসকলে বিদেশত অধ্যয়ন কৰাৰ সপোন দেখিছে তেওঁলোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি ভালদৰে চলি আছে। লগতে, ফেশ্বন বা অন্যান্য সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰৰ সম্পৰ্কত অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এই সময়সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ হ'ব। কাৰণ এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ শিক্ষাত সফলতাৰ বহুতো সুযোগ পাব।


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

যদি আপুনি কোনো ডাঙৰ ৰোগত ভুগি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত চিকিৎসকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সঠিক যত্নে আপোনাৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰিব কিয়নো কেতু আপোনাৰ পঞ্চম ধৰণে অৱস্থিত। ই আপোনাক আপোনাৰ ৰোগৰ পৰা চিৰদিনৰ বাবে পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম কৰিব। আনহাতে, দশম ধৰণে বৃহস্পতিৰ স্থিতিৰ বাবে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ এজন সহকৰ্মীৰ বাবে কৰ্মস্থানত আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি বেয়া হ'ব। ই কেৱল আপোনাৰ দৰমহা বৃদ্ধিত ব্ৰেক নকৰে, কিন্তু আপুনি বিত্তীয় লোকচানৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। এই সপ্তাহত, আপুনি আপোনাৰ আত্মীয়সকলৰ সৈতে কিছু সময় অতিবাহিত কৰিব পাৰে আৰু তেওঁলোকক প্ৰয়োজনীয় পৰামৰ্শ দিব পাৰে। লগতে, এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰতি আপোনাৰ আচৰণ ভাল হ'ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাক দেখি সুখী হ'ব আৰু আপুনি ইয়াক দেখি সুখী হ'ব। ভাল চাকৰি এটা পাবলৈ, নিবনুৱাসকলে আগৰ তুলনাত অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। কাৰণ এই সময়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে আপুনি সঠিক ফলাফল লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। যদি আপুনি ৰাজনীতি বা সমাজ সেৱা অধ্যয়ন কৰে, এইবাৰ আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ হ'ব। একে সময়তে, তথ্য প্ৰযুক্তিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলেও এই সময়ছোৱাত সম্পূৰ্ণ সফলতা অৰ্জন কৰাৰ সম্ভাৱনা থকা দেখা গৈছে।


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ দ্বাৰা কৰা চিকিৎসা সলনি কৰিলে আপোনাৰ স্বাস্থ্যত যথেষ্ট ইতিবাচকতা আহিব। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ ৰুটিনত সঠিক উন্নতি কৰক আৰু প্ৰয়োজন হ'লে এজন ভাল চিকিৎসকৰ পৰা আপোনাৰ আহাৰ পৰিকল্পনা লওঁক। শনিৰ উপস্থিতিৰ বাবে, এই সপ্তাহত, স্থানীয়/জাতি, বিশেষকৈ মহিলাসকলে, যিকোনো কথা কোৱাৰ সময়ত অতি সাৱধান হ'ব লাগিব আৰু ঘৰৰ কোনোবাই আপোনাৰ নিৰ্দোষতাৰ কাৰণ হ'ব পাৰে। আপোনাৰ পৰা বিত্তীয় সমৰ্থন, আৰু আপুনি নিবিচাৰিলেও ইয়াক অস্বীকাৰ কৰিব নোৱাৰে। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ বিত্তীয় জীৱনত চলি থকা সংকটে আপোনাক পৰিয়ালৰ আনসকলৰ সন্মুখত লাজ দিব পাৰে। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে ঘৰৰ এজন সদস্যই আপোনাৰ পৰা কিবা বা টকা দাবী কৰিব পাৰে, যিটো আপুনি পূৰণ কৰাত ব্যৰ্থ হয়। কেৰিয়াৰ অনুসৰি, এই সময়ছোৱাত, আপুনি পিছত কোনো কাম পিছুৱাই নিদিয়াকৈ অপ্ৰয়োজনীয় বিলম্ব পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। কাৰণ তেতিয়াহে আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সমৰ্থন আৰু প্ৰশংসা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। যদি আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বাছনি কৰিব বিচাৰে, তেনেহ'লে আপুনি যিকোনো ধৰণৰ চাপত ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। সেয়েহে, আপোনাৰ মন আৰু মন সন্মত নোহোৱা সিদ্ধান্ত নল'ব।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ অলপ ভাল হ'ব। বিশেষকৈ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণি ভাল হ'ব, কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে মানসিক আৰু শাৰীৰিকভাৱে অধিক স্বাস্থ্যৱান পাব। অৱশ্যে, এই সময়টো আমোদজনক আৰু পাৰ্টিৰ সময়, আপুনি সুৰা পান কৰা পৰিহাৰ কৰা উচিত, অন্যথা স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ'ব পাৰে। আপুনি বুজিব লাগিব যে যিকোনো বস্তু ক্ৰয় কৰাৰ আগতে, আপোনাৰ ইতিমধ্যে থকা বস্তুবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে খৰখেদাকৈ, আপুনি আপোনাৰ ইতিমধ্যে থকা কিবা এটাত আপোনাৰ ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। গতিকে খৰখেদাকৈ কিনিব নালাগে। এই সপ্তাহত শনিৰ উপস্থিতিৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত লোৱা কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সমৰ্থন নাপাব।  যাৰ বাবে, আপুনি যিদৰে অতি অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব, সেইবোৰৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ চিন্তাও আপোনাৰ মনলৈ আহিব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপুনি আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়া আৰু সহকৰ্মীৰ সমৰ্থন নাপাব, যাৰ বাবে আপুনি প্ৰতিটো কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লগতে প্ৰতিটো দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াৰ ফলত, আপোনাৰ কেৰিয়াৰও বন্ধ হ'ব পাৰে, লগতে ইয়াৰ ফলত হঠাতে মানসিক চাপ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহত আপুনি বহুতো কথা বুজিপোৱাটো অলপ কঠিন হ'ব পাৰে আৰু সেইবোৰ বুজিবলৈ জ্যেষ্ঠ বা আপোনাৰ শিক্ষকসকলৰ সহায় ল'বলৈ আপুনি অলপ সংকোচ অনুভৱ কৰিব। অৱশ্যে, আপুনি তেওঁলোকৰ পৰা সহায় ল'বলৈ মুক্ত অনুভৱ কৰিব লাগিব, আপুনি এই প্ৰকৃতি সলনি কৰিব লাগিব। অন্যথা, আপুনি আগন্তুক যিকোনো পৰীক্ষা বা পৰীক্ষাত বিফল হ'ব পাৰে।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

সপ্তম ধৰণে বৃহস্পতিগ্ৰহৰ অনুকূল স্থিতিৰ বাবে, আপুনি উচ্চ চৰ্বিযুক্ত খাদ্য আৰু আপোনাৰ সন্তুলিত ৰুটিনৰ পৰা বিৰত থাকিলে, এই সপ্তাহৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত ইতিবাচকভাৱে দেখা যাব আৰু ই আপোনাৰ মেদবহুলতাও হ্ৰাস কৰিব। এই সপ্তাহত, বিশেষকৈ, আপুনি সকলো ধৰণৰ দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগ পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিকল্প হ'ব, আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে বাহিৰলৈ যাব আৰু কিছু সুখী মুহূৰ্ত অতিবাহিত কৰিব। কিয়নো ই আপোনাক আপোনাৰ বিশ্ৰামৰ দৰে চিন্তা কৰাৰ সামৰ্থ্য বিকাশ কৰাৰ সুযোগ দিব। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে এই সপ্তাহত আপোনাৰ কিছু কামৰ বাবে আপোনাৰ বাবে গৌৰৱ অনুভৱ কৰিব। ই পাৰিবাৰিক পৰিৱেশত শান্তি আনিব আৰু আপুনি ঘৰত সন্মান পাব, যিটো আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি বিচাৰি আহিছে। এই সপ্তাহত শনিৰ উপস্থিতিৰ বাবে, কৰ্মক্ষেত্ৰত যিকোনো সময়তে, কোনোবাই হঠাতে আহি আপোনাৰ কামৰ অনুসন্ধান কৰিব পাৰে। যাৰ বাবে যদি আপোনাৰ কামত কোনো ভুল হয়, ইয়াৰ নেতিবাচক পৰিণাম আপোনাৰ কেৰিয়াৰত স্পষ্টভাৱে দেখা যাব। এনে পৰিস্থিতিত, সকলো বোৰ খৰখেদাকৈ পৰিহাৰ কৰি ইয়াক সফলতাৰে কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে ঘৰত অবাঞ্ছিত অতিথিৰ আগমনৰ সৈতে গোটেই সপ্তাহটো বৃথা কটোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

এই সময়টো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুত ভাল হ'ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি প্ৰতিটো কাম সম্পূৰ্ণ শক্তিৰে কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু এক সুস্বাস্থ্য উপভোগ কৰিব। ইয়াৰ বাহিৰেও, যদি ইতিমধ্যে কোনো ৰোগ চলি আছে, তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপুনি ইয়াৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। গ্ৰহটোৰ স্থিতি অনুসৰি, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নবোৰৰ বাবে অৰ্থনৈতিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা, এই সপ্তাহটো গড় ফলাফলতকৈ ভাল প্ৰমাণিত হ'ব। লগতে, আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত শনিৰ স্থিতি অনুসৰি, আপুনি সমাজত আপোনাৰ স্থিতি শক্তিশালী কৰিবলৈ আৰু সম্পদ বৃদ্ধি কৰাৰ বহুতো মহান সুযোগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃ বা ডাঙৰ সহোদৰৰ অত্যাধিক হস্তক্ষেপে এই সপ্তাহত আপোনাক চাপ দিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, তেওঁলোকৰ প্ৰতি আপোনাৰ মনোভাৱ অতি বেয়া হ'ব, যাৰ ফলত ঘৰত আপোনাৰ সন্মানও হ্ৰাস পাব। যদি আপুনি সন্মত হয় যে সময় হৈছে ধন, তেনেহ'লে আপুনি আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ শীৰ্ষত উপনীত হ'বলৈ এই সপ্তাহত পলম নকৰাকৈ সকলো প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'ব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ শিক্ষাৰ উন্নতি আৰু উন্নতিৰ বহুতো সুযোগ পাব। কিন্তু এই ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে সেই সুযোগবোৰ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৰ্থ হ'ব, যিসকলে তেওঁলোকৰ শিক্ষাতকৈ তেওঁলোকৰ আমোদ-প্ৰমোদক অধিক গুৰুত্ব দিয়ে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি সময়ত নিজকে উন্নত কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি ভৱিষ্যতে ভুগিব পাৰে।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Vrishchik Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত বৃহস্পতিৰ অনুকূল স্থিতিৰ বাবে, আপুনি এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব নালাগিব। গতিকে নিজকে মানসিক আৰু শাৰীৰিক চাপৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিসতেজ ফল আৰু সেউজীয়া শাক পাচলি খোৱাউচিত। পৰৱৰ্তী সপ্তাহটো বিনিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত বহুত ভাল হ'ব। কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি কৰা প্ৰতিটো বিনিয়োগ, পিছত আপোনাক যথেষ্ট ৰিটাৰ্ণ দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অত্যাধিক পৰিশ্ৰমে আপোনাক এই সপ্তাহত পাৰিবাৰিক সুখৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, যদি আপুনি আপোনাৰ চাপৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি ঘৰৰ লোকসকলৰ সৈতে কিছু সময় অতিবাহিত কৰিব লাগিব। গতিকে আপুনি যিয়েই নকৰক, ঘৰৰ লোকসকলক সময় দিয়ক। আপুনি এই সপ্তাহত কামত কিছু ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিব পাৰে।  কিয়নো সম্ভাৱনা আছে যে যদি আপুনি কাম কৰি থকা ৰণনীতি বা পৰিকল্পনা সফল হয়, আপুনি আনৰ পৰা মুকলি প্ৰশংসা লাভ কৰিব। ই কাৰ্যালয়ত আপোনাৰ এক পৃথক ধাৰণা সৃষ্টি কৰিব, যাৰ বাবে এতিয়া সকলোৱে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ আগ্ৰহী হ'ব। এই সপ্তাহত, যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে নতুন কিবা শিকি থাকে, তেওঁলোকৰ বৌদ্ধিক সামৰ্থ্য উন্নত হ'ব, ইয়াৰ উপৰিও আন শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্য হেৰুওৱাৰ লগতে বহুতো ক্ষতিকাৰক পৰিণামৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

যদিও আপুনি এই সপ্তাহত গোটেই সময়টো চঞ্চল হ'ব, তথাপিও আপুনি আপোনাৰ খাদ্যৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব লাগিব কিয়নো ৰাহু আপোনাৰ চন্দ্ৰ চিহ্নৰ পৰা পঞ্চম ঘৰত আছে। এনে পৰিস্থিতিত, বাচি আৰু সমৃদ্ধ খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকিব আৰু পাহৰি যোৱাৰ পিছতো আপোনাৰ খাদ্য বাদ নিদিব। লগতে, যিমান সম্ভৱ, মাজতফল খাই থাকিব। এয়া সম্ভৱ যে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃ বা আপোনাৰ সঙ্গীয়ে এই সপ্তাহত আপোনাক কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ বাবে টকা বিচাৰিব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি তেওঁলোকক টকাও দিব লাগিব, কিন্তু ই আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থা অধিক বেয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিয়ালত এক উৎসৱৰ পৰিৱেশ থাকিব আৰু সকলো সদস্যসুখী দেখাব। পৰিয়ালৰ লোকসকলৰ সুখ দেখি, আপোনাৰ মুখত হাঁহি ওলাব আৰু আপুনি পাৰিবাৰিক সুখ প্ৰাপ্ত কৰাত সফল হ'ব। এই গোটেই সপ্তাহত আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত বহুতো গ্ৰহৰ উপস্থিতিয়ে পেছাদাৰীসকলৰ বাবে ভাল ফলাফল আনিব। এইবোৰৰ উপৰিও, এই সময়ছোৱা সেই লোকসকলৰ বাবেও ভাল প্ৰমাণিত হ'ব যিসকলে তেওঁলোকৰ মূল ব্যৱসায় বা সেৱা এৰি নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ কথা ভাবি আছে। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে, এই সপ্তাহটো ভাল হ'ব। বিশেষকৈ এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব, কিন্তু তেতিয়া আপুনি কম কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি অধিক নম্বৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

তৃতীয় ধৰণে বৃহস্পতিৰ স্থিতিৰ বাবে এই সপ্তাহত নিয়মীয়া ব্যায়ামে আপোনাক ফিট ৰখাত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। এই সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্যত বহুতো ভাল পৰিৱৰ্তন হৈছে। বিশেষকৈ মেদবহুলতাত ভুগি থকা সকলৰ বাবে, সময় ভাল হ'ব। কাৰণ সেই লোকসকলে এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকৰ কিছুমান কষ্টচিৰদিনৰ বাবে পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হ'ব। আপোনাৰ সকলো অবাস্তৱ বা বিপদজনক পৰিকল্পনাই এই সপ্তাহত আপোনাৰ সম্পদ নষ্ট কৰিব পাৰে কিয়নো ৰাহু আপোনাৰ পঞ্চম ঘৰত আছে। গতিকে আপোনাৰ টকা লাগি থাকিব পৰা যিকোনো কাম কৰা পৰিহাৰ কৰক। কিয়নো ইয়াৰ জৰিয়তে, আপুনি নিজেও এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ মাজলৈ যাব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি নিজৰ ওপৰত খং কৰিব, কিয়নো আপুনি অনুভৱ কৰিব যে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ হস্তক্ষেপৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ নিজৰ চৰ্তাৱলীঅনুসৰি আপোনাৰ জীৱন যাপন কৰিব নোৱাৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, এই ক্ষেত্ৰত ঘৰৰ লোকসকলৰ প্ৰতি আপোনাৰ প্ৰকৃতি অলপ উচ্ছৃংখল যেন লাগিব। এই সপ্তাহত, আপুনি সদায়ে কৰিব বিচৰা এটা চাকৰি পাব পাৰে। কিন্তু খৰখেদা আৰু উৎসাহত, আপোনাৰ ইন্দ্ৰিয় হেৰুওৱা পৰিহাৰ কৰিব আৰু কোনো অসাৱধানতা অবিহনে সময়ৰ আগতে সেই কামটো সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ পদোন্নতি নিশ্চিত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত অধ্যয়নৰ বাবে ঘৰৰ পৰা আঁতৰত থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে গোটেই সপ্তাহটো ঘৰুৱা কামযেনে বাচন ধোৱা, কাপোৰ ধোৱাআদিত অতিবাহিত কৰিব লাগিব। এইটো তেওঁলোকৰ বাবে কিছু সমস্যা হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ সপ্তাহটো ভালদৰে ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰাটো আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত হ'ব।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

এই সপ্তাহত বৃহস্পতি দ্বিতীয় স্থানত থকাৰ বাবে, আপোনাক আপোনাৰ ৰুচি অনুসৰণ কৰিবলৈ বা আমনি পোৱাৰ পৰিৱৰ্তে আপুনি আটাইতকৈ বেছি উপভোগ কৰা কামবোৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ অতিৰিক্ত সময় ঘৰত কটাবলৈ বিশেষভাৱে নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। ইয়াৰ জৰিয়তে আপুনি সক্ষম হ'ব। নিজকে যথেষ্ট পৰিমাণে চাপমুক্ত ৰাখিবলৈ। এই সপ্তাহত গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত সেই গাড়ী চলোৱা সকলে অধিক সাৱধান হ'ব লাগিব। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে আপুনি ফোনত কথা পতা, দ্ৰুত গতিত কথা কোৱা আদিৰ দৰে যান-বাহনৰ নিয়ম উলংঘা কৰিব, যাৰ বাবে আপুনি গধুৰ জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। ধন হেৰুওৱাৰ উপৰিও, আপুনি আপোনাৰ সময় অপচয় কৰিব লাগিব পাৰে। এই সপ্তাহত যদি আপুনি আপোনাৰ সিদ্ধান্তবোৰ ঘৰৰ লোকসকলৰ ওপৰত জাপি দিবলৈ চেষ্টা কৰে, তেনে কৰি আপুনি আপোনাৰ নিজৰ স্বাৰ্থৰ ক্ষতি কৰিব। গতিকে ধৈৰ্য্যসহকাৰে কাম কৰি প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত সমাধান বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কামৰ মুক্ত সময়ত, আপোনাৰ ম'বাইলত ৱেব চিৰিজ এটা চোৱাটো আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াসকলে অপছন্দ কৰিব পাৰে। ই তেওঁলোকৰ সন্মুখত আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিকো প্ৰভাৱিত কৰিব। এই সপ্তাহত সকলো শিক্ষাৰ্থীক তেওঁলোকৰ অলসতা ত্যাগ কৰিবলৈ কঠোৰ নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে। কাৰণ এই সময়ত আপোনাৰ এই অলস মনোভাৱই আপোনাক বহুতক এৰি যাব। যাৰ বাবে আপুনি ও আহিবলগীয়া সময়ত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হ'ব পাৰে। গতিকে অলসতা ত্যাগ কৰক, নতুন কিবা শিকিবলৈ চেষ্টা কৰক।


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Meen Saptahik Rashifal (25 Apr 2022 - 1 May 2022) 

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক অতি সুস্বাস্থ্য প্ৰদান কৰিব। যদিও সৰু-সুৰা সমস্যা আহিব আৰু যাব, আপুনি কোনো ডাঙৰ ৰোগৰ ভুক্তভোগী নহ'ব আৰু আপুনি শাৰীৰিকভাৱে আগৰ তুলনাত অধিক স্বাস্থ্যৱান হ'ব। যদি আপুনি ব্যৱসায় কৰে, এই সপ্তাহত কিছু ডাঙৰ বিত্তীয় লোকচানহোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে কিয়নো বৃহস্পতি আপোনাৰ চন্দ্ৰ ৰাশিচিহ্নত অৱস্থিত আৰু শনিও বিৰাজ কৰি আছে। সেইকাৰণে আপুনি অতীতত আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰা কাৰোবাক বিশ্বাস নকৰে। লগতে, আপোনাৰ ধনৰ লেনদেনৰ বিষয়ে যিমান সম্ভৱ সাৱধান হ'ব। এই সপ্তাহত আপুনি পাৰিবাৰিক সম্প্ৰীতিৰ সকলো ধৰণৰ সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।  যাৰ ফলত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত ভাতৃত্ববোধ বৃদ্ধি পাব বুলি বহুতো পৰিস্থিতিৰ উদ্ভৱ হ'ব। সেয়েহে, এই সময়ত আপুনি ঘৰৰ মহিলাসকলক ঘৰৰ কামত অংশগ্ৰহণ কৰি সহায় কৰাটো প্ৰয়োজনীয় হ'ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কথোপকথনত কঠোৰতা থাকিব, যাৰ বাবে আপোনাক অপ্ৰয়োজনীয় বা তুচ্ছ বিষয়ত কামত আনৰ সৈতে কাজিয়া বা কাজিয়া কৰা দেখা যাব। যিদৰে ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱই আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব, আপোনাৰ কেৰিয়াৰত আগবাঢ়ি যোৱাৰ ক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীৰ পৰা সঠিক সহযোগিতা প্ৰাপ্ত কৰাটোও আপোনাৰ বাবে কঠিন হ'ব।

SeeHere is theComments