সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৩১ জানুৱাৰীৰ পৰা ৬ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ। জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - Weekly Horoscope in Assamese February 2022

 


মেষ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Mesh Saptahik Rashifal in Assamese  (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

এই সপ্তাহত, আপুনি প্ৰয়োজনীয় আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে। সেইকাৰণে আপুনি প্ৰয়োজনীয় সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰে। গতিকে আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে আপোনাৰ কান্ধত বহুতো বস্তু ঠিক আছে আৰু আপুনি সময়মতে সঠিক আৰু স্পষ্ট সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব, ইয়াৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি বিত্তীয় জীৱনত ভাগ্যৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু এইবাৰ যদি আপুনি কোনো বিনিয়োগ কৰিব লগা হয়, প্ৰথমে বাস্তৱতাৰ মূল্যাঙ্কন কৰক আৰু তাৰ পিছত বিনিয়োগ কৰক। অন্যথা, আপোনাৰ টকাৰ ক্ষতি হব পাৰে। এই সপ্তাহত, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আপোনাৰ জীৱনত এক বিশেষ গুৰুত্ব থাকিব। যাৰ বাবে আপুনি তেওলোকৰ ৰ জীৱনৰ বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱা দেখা যাব। ইয়াৰ লগতে, আপোনালোকৰ কিছুমানে গহনা বা ঘৰুৱা সামগ্ৰীৰ বাবেও বজাৰ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব যে যদি আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফল প্ৰাপ্ত কৰিব বিচাৰে, আপোনাৰ মন ইতিবাচক কৰি ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। কিয়নো এই সপ্তাহটো আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব, যাৰ ফলত আপুনি এইবাৰ বহুতো নতুন সুযোগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি এই সপ্তাহত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। এনে সময়ত, আপুনি কেচটোৰ সৈতে যাব লাগিব। এই সময়ত, আপোনাক আটাইতকৈ বেছি প্ৰয়োজন হৈছে ধৈৰ্য্যৰে আগবাঢ়ি যোৱা। যোগ দিয়াৰ কাৰণটো হ'ল যে এই সপ্তাহত আপুনি পৰীক্ষাত আশা কৰাতকৈ কম নম্বৰ পাব পাৰে, যাৰ পিছত আপোনাৰ প্ৰকৃতিত অসন্তুষ্টি থাকিব আৰু আপুনি সৰু সৰু বিষয়ত আপোনাৰ সহপাঠীৰ সৈতে কাজিয়া আৰু বাক বিতণ্ডা কৰিব পাৰে। গতিকে প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত নিজকে শান্ত ৰখা, ভাল সময়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰাটো এই সময়ত আপোনাৰ বাবে ভাল হ'ব। একে সময়তে, আপোনাক নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখিবলৈ আৰু আনক সহজে বিশ্বাস নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।


বৃষ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Brish Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে, বিশেষকৈ, এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব। অন্যথা, যিকোনো ধৰণৰ সংক্ৰমণৰ বাবে আপুনি যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হ'ব পাৰে। বিত্তৰ ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ ৰাশি চিহ্ন/স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে অতি ভাল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কাৰণ এই সময়ত বহুতো গ্ৰহৰ দৃষ্টিয়ে আপোনাক আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ সঞ্চিত সম্পদত যোগ দিবলৈ বহুতো সুযোগ দিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ অত্যন্ত আৱেগিক প্ৰকৃতিৰ বাবে আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত ব্যৰ্থ হ'ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে তৰ্ক হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলৰ সৈতে কাজিয়া নকৰাই ভাল হ'ব, অন্যথা আপোনাক অকলশৰীয়া কৰি ৰখা হ'ব। এই সপ্তাহত কাৰ্যালয়ত স্নেহ আৰু ইতিবাচক পৰিৱেশ বজাই ৰখা হ'ব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সঠিক সমৰ্থন লাভ কৰি আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। ইয়াৰ সৈতে, আপুনি সোনকালে ঘৰলৈ যাব পাৰে আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহ কৰিব পাৰে, সোনকালে সেই কামৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। এই ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে যিসকলে বিদেশলৈ যোৱাৰ কথা ভাবি আছে তেওঁলোকে এই সপ্তাহৰ মাজভাগত কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। অৱশ্যে, তাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যত নিজকে গুৰুত্ব দিব লাগিব।


মিথুন সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Mithun Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে কি ভাল আৰু কি ভুল আছে কোনেও আপোনাতকৈ ভালদৰে বুজি নাপায়। গতিকে দৃঢ় আৰু স্পষ্টভাষী হওক আৰু সঠিক সিদ্ধান্ত লওঁতে আপোনাৰ মন শান্ত ৰাখক আৰু যিমান সম্ভৱ সুৰাৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰাখক। এই সপ্তাহত কাৰ্যালয়ত তেওঁলোকৰ পূৰ্বৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি, কৰ্মচাৰীসকলে ধন প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে ভাল লাভালাভ লাভ কৰিব। লগতে, যদি আপুনি এতিয়াও নিবনুৱা আছিল আৰু ভাল চাকৰি বিচাৰি আছিল, সম্ভাৱনা আছে যে এই সপ্তাহত আপুনি এটা ভাল সংগঠনত উন্নত দৰমহাৰ সৈতে এটা ভাল প্ৰস্তাৱ পাব। গতিকে এইবাৰ প্ৰতিটো সুযোগৰ সুযোগ লৈ, ইয়াক আপোনাৰ হাতৰ পৰা পিছলি যাবলৈ নিদিব। এই সপ্তাহত যিমান সম্ভৱ, আপোনাৰ মূল্যৱান সময় আপোনাৰ সন্তানৰ সৈতে কটাওক। এইটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ মলম। কিয়নো আপুনি এইটোও জানে যে ঘৰৰ ল'ৰা-ছোৱালীবোৰ অন্তহীন সুখৰ উৎস, যাৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ সময়ত আপুনি কিছু সময়ৰ বাবে আপোনাৰ সকলো সমস্যা পাহৰিযাব পাৰে। কেৰিয়াৰৰাৰ ৰাশিফল অনুসৰি, যদি আপুনি পেছাদাৰী ক্ষেত্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আৰু ভাল চাকৰিত নিযুক্ত হয়, তেনেহ'লে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব। কাৰণ এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত আগবাঢ়ি যোৱাৰ বহুতো সুযোগ পাইছে। এই সপ্তাহত, যিসকলে ঘৰৰ পৰা আঁতৰত থাকে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক লগ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, তেওঁ নিজকে মানসিকভাৱে শক্তিশালী অনুভৱ কৰিব, লগতে ঘৰত খাদ্য উপভোগ কৰিব। এনে সময়ত, প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত নিজকে শক্তিশালী ৰাখিব আৰু নাপাহৰিব যে আপোনাৰ সৈতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও তেওঁলোকক আপোনাৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পৰীক্ষা দি আছে।


কর্কট সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Karka Saptahik Rashifal in Assamese  (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

ক্ৰীড়াত অংশগ্ৰহণ কৰাটো এই সপ্তাহত আপোনাক আটাইতকৈ বেছি প্ৰয়োজন। কিয়নো আপুনি এইটোও বুজি পাইছে যে সুস্বাস্থ্য হৈছে জীৱনৰ ৰহস্য, এক ভাল আৰু সফল জীৱন। গতিকে এইটো মনত ৰাখক আৰু নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। এই সপ্তাহৰ দ্বিতীয় অংশত, আপুনি কিছু ডাঙৰ বিত্তীয় লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি নতুন ঘৰ বা গাড়ী কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। ঘৰৰ মানুহবোৰো নতুন বস্তু কিনি আপোনাৰ সৈতে বহুত সুখী দেখাব। ঘৰত আনন্দৰ পৰিৱেশে এই সপ্তাহত আপোনাৰ উত্তেজনা হ্ৰাস কৰিব। এনেকুৱা এটা সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব যে আপুনিও ইয়াত সম্পূৰ্ণৰূপে অংশগ্ৰহণ কৰিব আৰু কেৱল নীৰৱ দৰ্শক হৈ থাকিব নোৱাৰে। ইয়াৰ সৈতে, এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক বুজাত সহায় কৰিব যে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ উন্নতিৰ বাবে নিৰন্তৰ কাম কৰিব লাগিব। তাৰ বাবে, আপুনি কৰা সকলো বোৰৰ আঁৰত প্ৰেম আৰু দূৰদৰ্শিতাৰ অনুভূতি থাকিব লাগে। আপোনাৰ ৰাশি চিহ্ন/স্থানীয় লোক যি ইতিমধ্যে বিদেশী কোম্পানীএটাত কাম কৰি আছে, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত এক ডাঙৰ পদোন্নতি বা লাভালাভ লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ বাবে আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰিব আৰু আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলেও আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰিব। এইবাৰ আপোনাক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন দিয়া হ'ব। আপোনাৰ শিক্ষাৰ ৰাশিফল অনুসৰি, এই সপ্তাহত এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলে শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ প্ৰচেষ্টাত আকাংক্ষিত ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লগা হ'ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ মনোবল কঁপি যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, সেয়েহে সফল হ'বলৈ মনত ৰাখিব, জীৱনৰ বাধাবোৰ পাহৰি যাব আৰু আগবাঢ়ি যাব।


সিংহ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Simha Saptahik Rashifal in Assamese  (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

এই সপ্তাহত, আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিকতকৈ যথেষ্ট ভাল হ'ব। যাৰ বাবে আপোনাক উন্নত স্বাস্থ্য উপভোগ কৰা দেখা যাব। যদি আপুনি এটা পুৰণি সমস্যাত ভুগি আছিল, এইবাৰ আপুনি সেই সমস্যাটোৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে পৰিত্ৰাণ পাবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থা যথেষ্ট উন্নত হ'ব। কিন্তু আপোনাৰ ধন নিৰন্তৰ পানীৰ দৰে প্ৰবাহিত হ'বলৈ দিয়াটো বুদ্ধিমত্তাৰ লক্ষণ নহয়, কিন্তু মূৰ্খতাৰ লক্ষণ। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত হোৱাৰ এক শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছে। এতিয়া আপোনাৰ নতুন প্ৰকল্পৰ বাবে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক আত্মবিশ্বাসত লোৱাৰ সঠিক সময়। ইয়াৰ বাবে, আপুনি আৰম্ভণিৰ পৰাই আপোনাৰ প্ৰতিটো পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক সকলো বোৰ আৰু তেওঁলোকৰ মতামত জনাব লাগিব। এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ অতীতৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম প্ৰতিফলিত কৰিব আৰু আপুনি আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ পৰা প্ৰশংসা আৰু পদোন্নতি লাভ কৰিব। যদিও প্ৰতিটো প্ৰগতিয়ে মানুহৰ মাজত গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনে, আপোনাৰ ক্ষেত্ৰতো একেই সম্ভাৱনা দেখা যায়। সেয়েহে, যেতিয়া আপুনি ভাল পদোন্নতি পায়, আপুনি আপোনাৰ প্ৰকৃতিত অহংকাৰ অনা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি নিবনুৱা, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি বহুতো ভাল চাকৰিৰ সুযোগ পাব আৰু সপ্তাহৰ মাজভাগৰ পিছত, আপুনি প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অসাধাৰণ সফলতা লাভ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। অৱশ্যে, তাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কোম্পানী উন্নত কৰিব লাগিব আৰু কেৱল তেওঁলোকৰ শিক্ষাৰ বিষয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ লোকসকলৰ সৈতে কথা পাতিব লাগিব। অন্যথা আপোনাৰ মন শিক্ষাৰ পৰা বিচ্যুত হ'ব পাৰে।


কন্যা সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Kanya Saptahik Rashifal in Assamese  (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

এই সপ্তাহত, আপুনি প্ৰয়োজনীয় আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে। সেইকাৰণে আপুনি প্ৰয়োজনীয় সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰে। গতিকে আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে আপোনাৰ কান্ধত বহুতো বস্তু ঠিক আছে আৰু আপুনি সময়মতে সঠিক আৰু স্পষ্ট সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব, ইয়াৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিব লাগিব। যদি আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ বিত্তীয় স্থিতি শক্তিশালী কৰি ধন প্ৰাপ্ত কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে সফলতাৰ মন্ত্ৰ হৈছে যে আপুনি কেৱল প্ৰকৃত চিন্তা থকা আৰু আপোনাতকৈ অধিক অভিজ্ঞ লোকৰ পৰামৰ্শঅনুসৰি আপোনাৰ ধন বিনিয়োগ কৰা উচিত। তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ ধন সুৰক্ষিত ৰাখি লাভ কৰিব পাৰিব। যদি আপুনি বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি তেনেকুৱা কিবা এৰাই চলিব লাগিব। যিহেতু এইটো কামত শিকাৰ বাবে এক ভাল সময়, বিনিয়োগৰ বাবে আৰু অপেক্ষা নকৰিব। এই সপ্তাহত কিছুমান প্ৰতিকূল কাৰ্যকলাপৰ বাবে বহুতো শিক্ষাৰ্থী বিচলিত হ'ব পাৰে বুলি আশংকা কৰা হৈছে আৰু ফলস্বৰূপে, তেওঁলোকে আকাংক্ষিত ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰাত ব্যৰ্থ হ'ব পাৰে। সেয়েহে, এনে পৰিস্থিতিযিমান সম্ভৱ পৰিহাৰ কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ অধ্যয়ন আৰু অন্যান্য কামৰ মাজত সঠিক ভাৰসাম্য ৰাখি আগবাঢ়িব লাগিব।


তুলা সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Tula Saptahik Rashifal in Assamese  (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

কিছুমান স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাই এই সপ্তাহত আপোনাৰ কৰ্মস্থানত যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত বাধা দিব পাৰে। গতিকে কঠিন পৰিস্থিতিত আৱদ্ধ হ'বলৈ ভয় নকৰিব, বৰঞ্চ সাহসেৰে তেওঁলোকৰ মুখামুখি হ'ব। কিয়নো প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিত আপোনাৰ উদ্বিগ্নতাই আপোনাক মানসিকভাৱে দুৰ্বল কৰিব পাৰে আৰু লগতে আপোনাৰ সমস্যাবোৰ শাৰীৰিকভাৱে বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এটা ডাঙৰ দলত বিত্তীয় অংশগ্ৰহণ এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে আকৰ্ষণীয় প্ৰমাণিত হ'ব। যদিও ই আপোনাৰ ব্যয় যথেষ্ট পৰিমাণে বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, আপুনি পিছত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। এই সময়টো আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অনুকূল হ'ব পাৰে। কিয়নো এইবাৰ আপুনি সময় পোৱাৰ লগে লগে তেওঁলোকৰ সৈতে যোগাভ্যাস কৰা দেখা যাব, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল'ব লাগিব। ইয়াৰ লগতে, আপুনি সময়ে সময়ে ভাই-ভনীৰ সমৰ্থনও পাব। যিসকলে অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰে, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ সঙ্গীৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিব লাগিব। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে আপোনাৰ সঙ্গীয়ে কিবা কাৰণত আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি বিত্তীয় লোকচানৰ সন্মুখীন হ'ব। হোষ্টেল বা বৰ্ডিং স্কুলত বাস কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত বিশেষ যত্নৰ সৈতে অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। কাৰণ তেতিয়া আপুনি ভাল ফলাফল পাব। আনহাতে, যদি আমি বিদেশলৈ বিদেশলৈ পঢ়িবলৈ যোৱাৰ কথা ভাবি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ কথা কওঁ, তেন্তে তেওঁলোকে মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ পিছত বিদেশী মহাবিদ্যালয় বা বিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে নিকট আত্মীয়ৰ পৰাও ভাল খবৰ পাব পাৰে।


বৃশ্চিক সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Vrishchika Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

এই সপ্তাহত নেতিবাচক চিন্তাই আপোনাৰ মনত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব। যাৰ ফলত আপোনাৰ কিবা ভাল হ'লেও, আপোনাক নেতিবাচক দৃষ্টিভংগীৰে দেখা যাব। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, আপুনি নিজকে বহুতো ভাল আৰু লাভজনক সুযোগৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব পাৰে। গতিকে আপোনাৰ প্ৰকৃতি উন্নত কৰক। ইয়াৰ বাবে আপুনি যোগ আৰু ধ্যানৰ সহায়ললও ল'ব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ সহায়ত, আপুনি আপোনাৰ অতীতৰ যিকোনো আৰ্থিক সীমাবদ্ধতাৰ পৰা ওলাই আহিব পাৰিব। যাৰ ফলত আপুনি কেৱল আপোনাৰ চাপৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব নোৱাৰে, কিন্তু আপোনাৰ অৱস্থা উন্নত হোৱাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাসঠিক দিশত কৰাত সফল হ'ব। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰতি আপোনাৰ দায়বদ্ধতা বুজি, আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তাক গুৰুত্বপূৰ্ণ অগ্ৰাধিকাৰ দিব।  এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি তেওঁলোকক সুখ আৰু দুখত অংশীদাৰ কৰাটো ভাল হ'ব, যাতে তেওঁলোকে অনুভৱ কৰে যে আপুনি সঁচাকৈয়ে তেওঁলোকৰ যত্ন লয় আৰু তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বস্তুবোৰ মুকলিকৈ আপোনাৰ সন্মুখত ৰাখিব পাৰে। এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক পদোন্নতিৰ ক্ষেত্ৰত বহুতো ডাঙৰ সুযোগ দিব। অৱশ্যে, সঠিক চিন্তাৰে প্ৰতিটো সুযোগৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কিয়নো এইটো সম্ভৱ যে আপুনি আৱেগৰ দ্বাৰা কঢ়িয়াই নিয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ প্ৰাপ্য লাভ নাপাব পাৰে। যদি আপুনি উচ্চ শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত জড়িত, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ সফলতাৰ যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে। লগতে, যিসকলে শেহতীয়াকৈ শিক্ষা সম্পূৰ্ণ কৰিছে আৰু চাকৰি বিচাৰি আছে, তেওঁলোকেও এই সময়ছোৱাত অনুকূল সুযোগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।


ধনু সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Dhanu Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

আপুনি এই সপ্তাহত ভৰিৰ বিষ, পাক খোৱা, গাঁঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। বিশেষকৈ 50 বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকসকলৰ বাবে, এই সপ্তাহটো অতি ভাল হ'ব। এই সপ্তাহত কাকো টকা ধাৰ নিদিব, আৰু যদি কোনো কাৰণত এনে কৰা প্ৰয়োজন হয়, তেওঁ কেতিয়া টকা ঘূৰাই দিব সেই বিষয়ে ঋণদাতাৰ পৰা লিখিতভাৱে সকলো নথিপত্ৰ লওঁক। এনেদৰে, আপুনি নিজকে বিভিন্ন ধৰণৰ বিপদাশংকাৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰে। ঘৰুৱা ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহত কিছুমান সৰু-সুৰা সমস্যা হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত, পাৰিবাৰিক শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ, আপুনি প্ৰয়োজনীয় সাল-সলনি কৰিব লাগিব। এই সময়ত, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক কিবা কওঁতে, আপোনাৰ শব্দটো অতি সাৱধানে বাছনি কৰক। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত অগ্ৰগতি ৰখাৰ বাবে আপোনাৰ দক্ষতা বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি সময়মতে কোনো কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰিব। ই আপোনাৰ কেৰিয়াৰত পোনপটীয়া প্ৰভাৱ পেলাব আৰু একে সময়তে আপুনি সিদ্ধান্ত লোৱাত সমস্যাৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, এই বছৰ, শিক্ষাৰ্থীসকলে অতীতৰ ভুলবোৰৰ পৰা শিকি তেওঁলোকৰ শিক্ষা কেন্দ্ৰীভূত কৰি ৰাখিব পাৰিব। আনহাতে, যদি আপুনি অধ্যয়নত এজন সাধাৰণ শিক্ষাৰ্থী, তেন্তে সফলতা পাবলৈ আপোনাক এই সপ্তাহত আপোনাৰ শিক্ষকৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে।


মকৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Makara Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

আপুনি এই সপ্তাহত মানসিক আৰু শাৰীৰিকভাৱে ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত কিছু বিশ্ৰাম আৰু পুষ্টিকৰ খাদ্য গ্ৰহণ কৰি আপোনাৰ শক্তিৰ স্তৰ বৃদ্ধি আৰু উন্নত কৰা। কাৰণ এইটো কৰাটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী হ'ব। এই সপ্তাহত, আপুনি আপোনাৰ আৰামদায়ক বস্তুবোৰৰ বাবে ইমান টকা খৰচ কৰিব পাৰে, যিবোৰ আপুনি কেৱল ভৱিষ্যতে হে জানিব। কিয়নো এই সময়ত আপোনাৰ ধনৰ অভাৱ নহ'ব, সেয়েহে আপোনাক খৰচ কৰোঁতে বেছি চিন্তা কৰা দেখা নাযাব। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব, আপুনি ঘৰৰ ল'ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে কিছু সময় কটাব লাগে। আনকি আপুনি ইয়াৰ বাবে বিশেষ কিবা কৰিব লগা হ'লেও, কিয়নো এনে কৰাৰ দ্বাৰাহে আপুনি তেওঁলোকৰ মনৰ কথাবোৰ বুজিব পাৰিব আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহটো সেই দিনবোৰৰ ভিতৰত এটা হ'ব, যেতিয়া আপোনাৰ কেৰিয়াৰত আগবাঢ়িবলৈ আপোনাৰ কামৰ অভাৱ নহ'ব, কিন্তু তথাপিও আপুনি আপোনাৰ ইচ্ছা অনুসৰি আপোনাৰ চিন্তা আৰু পৰিকল্পনাবোৰ কামত ৰাখিব নোৱাৰিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ নিৰাশাঅনুভৱ হয়। এই ৰাশিচিহ্নৰ যিসকলে অধ্যয়নৰ বাবে বিদেশলৈ যাবলৈ ইচ্ছুক তেওঁলোকে এই সপ্তাহত অধিক প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব। কিয়নো কোনো নথিপত্ৰৰ অনুপস্থিতিত আপুনি হতাশ হোৱাটো সম্ভৱ। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁক আপোনাৰ হাতৰ পৰা ওলাই নাযাবলৈ চেষ্টা কৰক, পৰৱৰ্তী সুযোগলৈকে অবিৰাম চেষ্টা কৰি থাকক।


কুম্ভ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Kumbha Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

কাৰোবাৰ সৈতে তৰ্ক কৰিলে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ভাল প্ৰকৃতি নষ্ট হ'ব পাৰে। গতিকে আপোনাৰ মনোভাৱ সলনি কৰিবলৈ, যিকোনো সামাজিক অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিবলৈ আৰু সমাজৰ বহুতো ডাঙৰ লোকক লগ পোৱাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ অভিজ্ঞতাৰ পৰা শিকিব। ই আপোনাক জীৱনত বহুতো সঠিক সিদ্ধান্ত লোৱাত সহায় কৰিব। এইবাৰ আপোনাৰ জীৱনত বহুতো দৰমহা বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা কঢ়িয়াই আনিব। যাৰ ফলত আপোনাৰ জীৱনত ব্যয় অপ্ৰত্যাশিতভাৱে বৃদ্ধি হ'লেও, ই আপোনাৰ বিত্তীয় স্থিতিত প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে। অৱশ্যে, নিজকে আৰ্থিকভাৱে অধিক শক্তিশালী কৰাৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ ধনৰ অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ ওপৰত নজৰ ৰাখি ইয়াক জমা কৰাৰ দিশত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা ত্বৰান্বিত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপুনি সমাজৰ বহুতো ডাঙৰ লোকক লগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সুযোগৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰি, আপুনি নিজেই ইয়াৰ বাবে প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব। কিয়নো এই সভাখনে আপোনাক পৰিয়ালত সন্মান দিয়াৰ লগতে সমাজত এক স্থিতি আৰু সন্মান লাভ কৰিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহটো নতুন কাম এটা আৰম্ভ কৰিবলৈ বা কৰবাত বিনিয়োগ কৰিবলৈ উপযুক্ত আৰু ভাল যোগ দেখা গৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি এই সময়ত বিনিয়োগ কৰে বা নতুন চাকৰি এটা আৰম্ভ কৰে, আপোনাৰ বাবে ভাল লাভ কৰা সম্ভৱ। শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত বহুতো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিব। বিশেষকৈ বিদেশত অধ্যয়ন কৰাৰ সপোন দেখা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে, এইবাৰ যথেষ্ট ফলপ্ৰসূ হ'ব।


মীন সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Meena Saptahik Rashifal in Assamese (31 Jan 2022 - 6 Feb 2022) 

আপুনি এই সপ্তাহত এইটো ভালদৰে বুজিব পাৰিব যে যদি আপুনি আপোনাৰ দৈনন্দিন ৰুটিনত যোগ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে, আপোনাৰ বহুতো স্বাস্থ্য সমস্যা নাইকিয়া হ'ব। কিয়নো এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আত্ম-দৃষ্টিৰ বাবে যথেষ্ট সুযোগ প্ৰদান কৰিব। বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ বাবে অতি ভাল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কাৰণ এই সময়ত বহুতো গ্ৰহৰ দৃষ্টিয়ে আপোনাক আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ সঞ্চিত সম্পদত যোগ দিবলৈ বহুতো সুযোগ দিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ কিছুমান গোপন কথা পৰিয়ালৰ সদস্যএজনৰ সন্মুখত প্ৰকাশ কৰা হ'ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অতি লাজ অনুভৱ কৰিব। ই সদস্যসকলৰ মাজত আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিও ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব। যিসকলে বিদেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায় কৰে, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ কেৰিয়াৰত আগবাঢ়িবলৈ কিছুমান আইনী জটিলতাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। গতিকে আৰম্ভণিৰে পৰা আপোনাৰ নথিপত্ৰ প্ৰস্তুত কৰি, আপুনি বিভিন্ন ধৰণে নিজকে সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে। যদি আপুনি প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ'ব বিচাৰে, আপুনি এই সমগ্ৰ সময়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। কিয়নো এই সময়ত, আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ভাল ফলাফল পোৱাৰ সম্ভাৱনা দেখিছে। যদিও উচ্চ শিক্ষাৰ পথত নিশ্চিতভাৱে কিছুমান সৰু-সুৰা বাধা থাকিব, কিন্তু আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমনিশ্চিতভাৱে ফলপ্ৰসূ হ'ব আৰু আপুনি অকলে সেই সকলো সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

SeeHere is theComments