Monday Remedies New year tips: নৱবৰ্ষৰ প্ৰথমটো সোমবাৰে ভুলতো নকৰিব এই সমূহ কাম , ভগৱান শিৱই সহজ কৰি তুলিব আপোনাৰ জীৱন।

 

Monday Remedies : নৱবৰ্ষৰ প্ৰথমটো সোমবাৰে ভুলতো নকৰিব এই সমূহ কাম , ভগৱান শিৱই সহজ কৰি তুলিব আপোনাৰ জীৱন।



নতুন বৰ্ষটোক সকলোৱে আনন্দৰে আদৰণি জনাইছে। সকলোৱে যাতে ২০২২ বৰ্ষৰ অনাগত দিনবোৰ সুন্দৰভাৱে পাৰ হয় তাৰ কামনা কৰিছে। ধৰ্মীয় নীতি অনুসৰিও দিনবোৰ সুন্দৰভাৱে পাৰ হবৰ বাবে কিছুমান নিয়ম বিশ্বাস কৰা হয়। নতুন বৰ্ষটোৰ প্ৰথমটো সোমবাৰে কিছু নিয়ম মানি চলাটো উচিত। পৰাপক্ষত প্ৰতিটো সোমবাৰেই এই নিয়মসমূহ মানি চলাটো ভাল।

সোমবাৰে (Monday ) ভগৱান শিৱৰ (Lord Shiva) উপাসনাৰ বাবে আটাইতকৈ বিশেষ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু সেইদিনটো চন্দ্ৰদেৱৰো দিন। সেয়েহে, চন্দ্ৰৰ ত্ৰুটি সংশোধন কৰিবলৈও এই দিনটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। চন্দ্ৰ গ্ৰহটো আমাৰ মন আৰু মাতৃৰ প্ৰতীক। ইয়াৰ পদক্ষেপবোৰে শান্তি, স্বাস্থ্য আৰু সমৃদ্ধি আনে। যিসকল লোকৰ অধিক আক্ৰমণাত্মক প্ৰকৃতি আছে তেওঁলোকে সোমবাৰে উপবাস কৰা উচিত। সোমবাৰে কৰা উপবাসে (Monday Fast) এনে লোকৰ তীব্ৰতা হ্ৰাস কৰে।

সোমবাৰে এই কামবোৰৰ বাবে শুভ

ভক্তসকলে সোমবাৰে ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিভিন্ন ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে। মহাদেৱক (Mahadev) এজন ঈশ্বৰ বুলি বিশ্বাস কৰা হয় যি ভক্তসকলৰ ওপৰত সোনকালে সন্তুষ্ট হয়। এই দিনটোত ভুল কৰাটো বহুত বেয়া হ'ব পাৰে। সেয়েহে, ভগৱান শিৱক সোমবাৰে বিশেষ নীতি নিয়মৰ দ্বাৰা পূজা কৰিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, সোমবাৰে কিবা এটা কৰাটো অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, যেনে বিনিয়োগ (সোণ, ৰূপ বা শ্বেয়াৰ বজাৰ), গৃহ নিৰ্মাণ আৰম্ভ কৰা। এই কামবোৰ কেৱল সোমবাৰে আৰম্ভ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

সোমাবাৰে ভুলতো নকৰিব এই সমূহ কাম

সোমবাৰে কিবা কৰাটোও নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত এইবোৰ কাম কৰিলে জীৱনত অসুবিধা হ'ব পাৰে। গতিকে এই দিনটোত এইসমূহ কাম বোৰ কৰা পৰিহাৰ কৰক। 

- এই দিনটোত চেনী সেৱন নকৰিব।

- আবেলি টোপনি নাযাব।

- কাকো বগা কাপোৰ বা গাখীৰ দান নকৰিব।

- আজিৰ দিনটোত উত্তৰ, পূব আৰু দক্ষিণ-পূব দিশত ভ্ৰমণ নকৰিব। বিশেষকৈ পূব দিশত দীঘলীয়া ভ্ৰমণ কৰিব নালাগে ।

- আজিৰ দিনটোত মাতৃৰ সৈতে কোনো বিবাদ নকৰিব।

- টোটেমক (কুল দেৱতা) কোনো ধৰণে অপমান নকৰিব। অন্যথা জীৱনত বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হব লাগিব।

- এই দিনটোত, পুৱা 7:30 বজাৰ পৰা পুৱা 9:00 বজালৈ ৰাহু কালৰ সময়। সেয়েহে, এই সময়ত যাত্ৰা বা আন কোনো শুভ কাম আৰম্ভ কৰিব নালাগে।
- এই দিনটোত শনিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত খাদ্য খাব নালাগে। যেনে বেঙেনা, কঁঠাল, সৰিয়হৰ, ক'লা তিল, উৰাদ, মচলাযুক্ত পাচলি আদি গ্ৰহণ নকৰিব।

- লগতে শনি সম্পৰ্কীয় কাপোৰ পৰিধান নকৰিব। উদাহৰণ স্বৰূপে, ক'লা, নীলা, বেঙুনীয়া বা মুগা কাপোৰ পৰিধান নকৰিব।

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.

Related Search
Monday Fast
Monday remidies
Assamese religious tips
Assamese tips
insurance for health
best insurance for health
best insurance for future health

SeeHere is theComments