নৱবৰ্ষত ভুলতো নকৰিব এই কাম। উত্তৰ দিশত মনত ৰাখিব এইকেইটা কথা। নহলে কু প্ৰভাৱ পৰিব কুবেৰ আৰু লক্ষ্মী মাৰ - Happy New year 2022 Vastu tips

 নৱবৰ্ষত ভুলতো নকৰিব এই কাম। উত্তৰ দিশত মনত ৰাখিব এইকেইটা কথা। নহলে কু প্ৰভাৱ পৰিব কুবেৰ আৰু লক্ষ্মী মাৰ - Happy New year 2022 Vastu tips



বাস্তু পৰামৰ্শ: বাস্তু শাস্ত্ৰই ঘৰত আমাৰ ওপৰত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলায়। দিশৰ সৈতে ইয়াৰ প্ৰত্যক্ষ আৰু প্ৰথম সম্পৰ্ক আছে আৰু প্ৰতিটো দিশ বিভিন্ন দেৱতাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। নতুন বছৰত, যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত মা লক্ষ্মীৰ আগমন আৰু বাসস্থান বিচাৰে, নিৰ্দেশনা সম্পৰ্কীয় ভুলবোৰ তৎক্ষণাৎ সংশোধন কৰক।

বাস্তু বিশেষজ্ঞসকলে আঙুলিয়াই দিছে যে বিভিন্ন দিশত থকা বস্তুবোৰেও আমাক প্ৰভাৱিত কৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰত, উত্তৰ দিশক ধনৰ দেৱতা কুবেৰৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, ই দেৱী লক্ষ্মীৰ (দেৱী লক্ষ্মী) বাসস্থানৰ দিশও।

গতিকে উত্তৰ দিশত কি ৰখা উচিত আৰু কি ৰখা অনুচিত এই বিষয়ে আপুনি অৱগত হোৱাটো ভাল। আহক জানো উত্তৰ দিশত মানি চলক এই নিয়ম।

উত্তৰ দিশত কোনো গধুৰ বস্তু নাৰাখিব

এনে পৰিস্থিতিত, উত্তৰ দিশ সদায়ে দোষমুক্ত হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ (বাস্তু শাস্ত্ৰ) মতে, উত্তৰ দিশত স্থাপত্যৰ ত্ৰুটি থাকিলে এজন ব্যক্তিয়ে আৰ্থিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। তেওঁলোকে কয় যে এই দিশত কোনো গধুৰ বস্তু ৰাখিব নালাগে। এনে কৰিলে সম্পদ আৰু শস্য হ্ৰাস হয়।

উত্তৰ দিশত পাকঘৰ ৰাখিলে শুভ হয়

উত্তৰ দিশত পাকঘৰ বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, উত্তৰ দিশত এটা পাকঘৰ থকাটো অতি শুভ। মাক অন্নপূৰ্ণাৰ অনুগ্ৰহ সদায় ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰা হয় কিয়নো পাকঘৰটো উত্তৰ দিশত থাকে। ঘৰৰ উত্তৰ ফালে সদায় নীলা ৰং দিব লাগে। কোৱা হয় যে এনে কৰাৰ দ্বাৰা, ধন লাভৰ যোগফল হৈ পৰে।

উত্তৰ বেৰত ফাটিব নিদিব 

উত্তৰৰ দেৱালবোৰত ফাট আহিবলৈ নিদিব। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, উত্তৰৰ দেৱালবোৰ ফাটিবলৈ দিব নালাগে। বেৰৰ ফাটবোৰে প্ৰগতিৰ পথ বন্ধ কৰে। গতিকে ইয়াক সদায় পূৰণ কৰিব লাগে।

তুলসী পুলি ৰোপনৰ বাবেও উত্তৰ দিশ শুভ

বাস্তু শাস্ত্ৰত, আজি আমি তুলসী উদ্ভিদৰ দিশৰ বিষয়ে কথা পাতিম, বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰৰ তুলসী উদ্ভিদৰ বাবে উত্তৰ, উত্তৰ-পূব বা পূব দিশ বাছনি কৰা উচিত। এই দিশবোৰত তুলসী ৰোপণ কৰাটো হৈছে ঘৰত উৎপন্ন হোৱা এক ইতিবাচক শক্তি। আপুনি উত্তৰ-পূব দিশত তুলসী গছপুলিৰো ৰোপণ কৰিব পাৰে, কিন্তু ভুলতো ঘৰৰ দক্ষিণ ফালে তুলসী ৰোপণ নকৰিব। অন্যথা ই আপোনাক লাভালাভ দিয়াৰ সলনি আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে

Related Search
Vastu tips in assamese
Assamese vastu tips
Assam Latest news
future insurance policy for home
property insurance tips
latest insurance policy update

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself

SeeHere is theComments