আইতাৰ এই সমূহ চমৎকাৰী ঘৰুৱা বিধান। বৈজ্ঞানিক যুক্তি সন্মত আইতাৰ এই আচৰিত বিধান সমূহ জানি থোৱা ভাল - Grandma's home remedies

 আইতাৰ ঘৰুৱা বিধান । জানি থওক কামত আহিব ।  Grandma's home remidies



অতি ফলপ্ৰসু আইতাৰ এই 10 টা ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ

যিকোনো ৰোগৰ বাবে আটাইতকৈ লাভদায়ক প্ৰতিকাৰ হৈছে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ। মুৰৰ বিষেই হওঁক নাইবা হাই বিপিৰ সমস্যায়েই হওঁক, ঘৰৰ পাকঘৰত থকা সামগ্ৰীবোৰৰ পৰাই এই সমস্যাৰ প্ৰতিকাৰ লাভ কৰিব পাৰি৷ আজিকালি, কম সংখ্যক লোকেহে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা বেমাৰৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ চেষ্টা কৰে ।

কিন্তু বন্ধুসকল, যেতিয়া পুৰণি কালৰ কথা আহে, আমাৰ আইতাই তেওঁলোকৰ গোটেই জীৱন বিশ্বাসৰ ওপৰত অতিবাহিত কৰিছিল আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা বিভিন্ন ৰোগৰ সমস্যাৰ পৰা ৰক্ষা লাভ কৰিছিল । কিন্তু যদি আপোনাৰ এই ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰসমূহৰ পৰা সমস্যা হয়, তেন্তে ইয়াক ব্যৱহাৰ নকৰিব কিয়নো সকলোবোৰ প্ৰতিকাৰ সকলোৰে বাবে উপযুক্ত নহবও পাৰে।

গতিকে আইতাসকলে ব্যৱহাৰ কৰা কিছু উপযোগী ঘৰুৱা বিধানৰ বিষয়ে জানো আহক -

1) ঋতুস্ৰাৱৰ বিষ হলে এগিলাচ ঠাণ্ডা পানীত 2-3 টা নেমু চেপি দৈনিক সেৱন কৰিলে বিষৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়।

2) তীব্ৰ মুৰৰ বিষ হলে আপেলবোৰ বাকলি গুচাই মিহিকৈ কাটি লওঁক৷ আৰু ইয়াত অলপ নিমখ দি ৰাতিপুৱা খালী পেটত খাওক৷

3) পেট ফুলিলে এক চতুৰ্তাংশ চামুচ পৰিমাণৰ বেকিং চড়া পানীত মিহলি কৰি সেৱন কৰক।

4) ডিঙিৰ বিষ হলে ২ টা বা ৩ টা তুলসীৰ পাত পানীত উতলাওক আৰু সেই পানীৰে কুলকুলি কৰক৷

5) মুখত আলচাৰ বা ঘা হলে পকা কল আৰু মৌ মিহলাই সেৱন কৰক। তাৎক্ষণিক সকাহ প্ৰদান কৰে।

6) হাই বিপিৰ (উচ্চ ৰক্তচাপ) সমস্যা থকা সকলে ৰাতিপুৱা আৰু সন্ধিয়া 3 গ্রাম মেথিগুটি গুৰি কৰি পানীৰ সৈতে সেৱন কৰক । পোন্ধৰ দিন এইদৰে সেৱন কৰিলে ইয়াৰ ফলাফল গম পাব । ই ডায়েবেটিচৰ ক্ষেত্ৰতো উপকাৰী।

7) হাপানিৰ সমস্যা থকা সকলে আধা চামুচ ডালচেনি পাউডাৰৰ সৈতে এক চামুচ মৌ মিহলি কৰি ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইয়াক সেৱন কৰক৷

৪) যিসকলৰ উফি সমস্যা আছে সেইসকলে কর্ফুৰ আৰু নাৰিকল তেল প্ৰয়োগ কৰক৷ শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইয়াক প্ৰতি নিশা প্ৰয়োগ কৰি সুফল লাভ কৰিব পাৰি ।

9) অকালতে চুলি পকা সমস্যা থকাসকলে শুকান আমলখি মাজৰ পৰা কাটি নাৰিকল তেলত উতলাই লৈ সেই তেলেৰে মুৰটো মালিচ কৰক৷

10) যিকোনো কাৰনত যদি ছাল পুৰি যায় তেন্তে কেঁচা আলুৰ ৰস উলিয়াই লগালে উপকাৰ লাভ কৰিব পাৰি ।

Related Search
Laal kitap niti
laalkitap bidhan
grandma's home remidies
grandmas home remedies for
Assamese health tips
Assam Latest news
insurance for future health
health insurance tips

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.

টোকা: এই প্ৰবন্ধত দিয়া তথ্যবোৰ গৱেষণাৰ ওপৰত আধাৰিত৷ আমি দাবী নকৰোঁ যে সেইবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে সঁচা আৰু সঠিক, আৰু নিয়মবোৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে এই ক্ষেত্ৰখনৰ এজন বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল'ব লাগিব৷

SeeHere is theComments